ШОК: ЦСКА остана без половин отбор за мача с Левски

ШОК: ЦСКА остана без половин отбор за мача с Левски

Половин дузина титуляри са аут, други до последно ще са под въпрос за дербито

ЦСКА бе ударен сериозно в навечерието на дербито с Левски в събота.

По всичко личи, че новият треньор на „червените“ Бруно Акрапович ще дебютира начело на тима в Първа лига без солидна част от титулярите си.

Към днешна дата поне шестима от основните футболисти на ЦСКА са аут.

Това са Брадли Мазику и Иван Турицов, които са с коронавирус, контузените - Георги Йомов, Петър Занев и Амос Юга, а в дербито няма да играе и Валентин Антов, който също е болен.

По официални данни защитникът е хванал вирус, но на този етап не е включен в листата на тези с COVID-19.

Юга стана поредният футболист на ЦСКА, който отиде на лечение при сръбската лечителка Мариана.

Той пътува вчера по спешност до Белград, след като се прибра в България с контузия от лагера на националния отбор на ЦАР. Оказа се, че той ще е аут от терените в следващите две седмици.

Проблемите на ЦСКА не свършват дотук. Още няколко от тима, които са със статута на основни футболисти, ще бъдат до последно под въпрос за дербито.

Със здравословни проблеми са още Густаво Бусато, Греъм Кери и Жеферсон, след като последният пострада по време на мача с Ботев (Ихтиман), когато беше заменен принудително.

Така на Акрапович ще му се наложи да взима доста извънредни решения в окомплектоването на стартовата единайсеторка, пише "Мач телеграф".

Ситуацията в Левски също е много тежка, но не заради контузии, а вследствие на пандемията от коронавирус, ударила „Герена“.

Все още не е ясно кои футболисти ще могат да използват „сините“, а това ще се изясни, след като заразените минат през нови PCR тестове в дните преди дербито.

Със сигурност аут са Ники Михайлов, Мартин Райнов и Найджъл Робърта, на които карантината изтича през следващата седмица.

Веласкес гони рекорд с Левски

Испанецът натрупа 42 мача начело на "сините"

Иван Панков: Бях категоричен, че искам да играя за България (ВИДЕО)

Тодор Янчев се обадил в труден за халфа момент

Стартът на Янев в ЦСКА - невиждан от 2020 г.

"Червените" с пет поредни победи

Левски продава петима през зимата

Мислович изобщо не влиза в плановете на Веласкес

Кадетките втори на сабя от престижен турнир

Първият отбор на България на сабя кадетки завърши на престижното второ място в международния турнир за Купа Свечников, валиден за Европейската купа.

Мартин Георгиев: Треньорът ни каза, че показваме израстване

Защитникът на България Мартин Георгиев сподели мнението си след поражението от Турция с 0:2 в Бурса

Филип Кръстев: От години излизаме смачкани

Халфът на България Филип Кръстев, отправи много силно послание към всички българи след загубата с 0:2 в гостуването на Турция

Георги Русев: Колективът е добър, головете ни липсват (ВИДЕО)

Крилото на България смята, че в отбора има притеснение от грешки, заради лошите резултати

Християн Петров: Когато хората не са зад теб, е трудно

Бранителят на България – Християн Петров, сподели мнението си след загубата с 0:2 от Турция в квалификация за Мондиал 2026