Шокиращо: Сираков и Боримиров не почетоха 111 години Левски!

Шокиращо: Сираков и Боримиров не почетоха 111 години Левски!
Източник: БГНЕС

Феновете на "сините" останаха неприятно изненадани

Мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков и изпълнителният директор Даниел Боримиров не уважиха честването на 111 години от създаването на клуба на Могилката в градинката на 22-ра гимназия в София. Именно там през 1914-а се събират 20-30 ученици, предимно от II мъжка гимназия, които провеждат учредително събрание за създаване на спортен клуб. Борис Василев предлага името на Апостола - Левски, което е прието възторжено от всички.

Отсъствието на ръководните фактори вбеси над 50-ната привърженици, които се бяха събрали.

"Срам е, че Сираков и Боримиров ги няма. Ние сме свикнали да си казваме всичко право, куме, та в очи. За пореден път показват неуважение към клуба.

Това е историята, тук е историята. Срам и позор! Няма как да им честитя празника, това не е техен празник! Срамът е за тях, за мен това е позор. Имат работа ли, какво ли? Питам, не ви ли е обидно? Иначе се удряме в гърдите... Тук е събитието, не по луксозни ресторанти. Това не е техният Левски", каза пред медиите един от най-разпознаваемите фенове на "сините" Петър Димитров.

Според него целта пред отбора трябва да е влизане в основната схема на Лига Европа.

"Това гордост ли е!? Поредният срам е второто място, за някои може да е успех, но няма как да е успех за нас. Хората обичат футбола, 40 000 "червени" имаше онзи ден на Националния стадион! Трябва да се създават условия, интригата да се върне, за да се върнат и хората. Те обича футбола. Намалете групата, за да стане по-интересно", призова Димитров, който е член на "Левски на левскарите". Фенското сдружение е вторият най-голям акционер в клуба с дял от 9.88%.

Клубът бе представен на Могилката от капитана на отбора Вандерсон Цунами, от нападателя Марин Петков, от треньора Хулио Веласкес и от други футболисти. Цветя поднесоха също клубната легенда - Божидар Искренов-Гибона, и други славни ветерани на "синия" отбор. Изненадващо се появи и босът на основния клубен спонсор - Мило Борисов.

Цветомир Найденов си пожела Левски за Купата, иска да види дали са напреднали

Той обяви това в социалните мрежи

Цветомир Найденов поздрави ЦСКА 1948 и пожела успех на Янтра

Благодетелят на ЦСКА 1948 – Цветомир Найденов, поздрави футболистите и треньорския щаб на тима за отношението им в 1/16-финалния сблъсък срещу Янтра Габрово

Моци: Не можем да намери треньор от днес за утре

Техническият директор на Лудогорец – Козмин Моци, заяви, че не може да каже кога разградчани ще имат нов треньор

Ще има по-малка буферна зона за Вечното дерби

Само близо 6500 места ще бъдат затворени като буферни зони за дербито между Левски и ЦСКА, което ще се проведе на 8 ноември на стадион "Васил Левски"

Боби Цонев: Да не избързваме с цели да ставаме шампиони

Полузащитникът на ЦСКА 1948 Борислав Цонев сподели мнението си след класическия успех над Янтра (Габрово) за Sesame Купа на България

Луканов: Сблъскахме се с друг свят

Старши треньорът на Янтра Емануел Луканов говори след загубата с 0:4 от ЦСКА 1948 за Купата на България

Иван Стоянов: Ние играем сериозно срещу всеки

Наставникът на ЦСКА 1948 Иван Стоянов остана доволен от победата на своя тим над Янтра

Билетите за Левски - ЦСКА в продажба от петък!

Билетите за голямото дерби на българския футбол между Левски и ЦСКА ще бъдат пуснати в продажба в петък (31 ноември), в 14:00 часа

След 1/8-финалите: 15 елитни и един аматьорски отбор продължават в Купата

15 отбора от Efbet лига влязоха в осминафиналите на Sesame Купа на България