3. Ще позволи ли Черно море на Левски да се доближи до Европа?

Ще позволи ли Черно море на Левски да се доближи до Европа?

Ще видим ли най-сетне обективно съдийство в мач на "моряците"

Черно море приема Левски в среща от 29-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на „Тича“ започва в 20:15ч. и ще се предава по DIEMA SPORT. Може да го проследите и с NOVSPORT.COM.

След силния старт на сезона и първото място, на което „моряците“ зимуваха сега тимът на Илиан Илиев заема трета позиция зад Лудогорец и ЦСКА. Левски е на пето място и изостава с две точки от четвъртия Локомотив (Пловдив). Именно четвъртото място дава право на бараж срещу седмия, който да излъчи и последния български участник в Европа.

Поради тази причина Левски няма право на много грешки. Черно море също заявява амбициите си за европейско участие и ще преследва успех. Домакините ще атакуват второто място след вчерашната издънка на ЦСКА, от който изостават с 2 точки. Досега моряците имат 13 победи и само едно равенство у дома – 2:2 срещу Локо Пд, когато им бе отменен победен гол в последната минута на продължението.

Николай Костов има сериозни кадрови проблеми. Двама от централните бранители – Хосе Кордоба и Келиан ван дер Каап не тренираха с отбора в последните дни.

От началото на седмицата двамата са с оплаквания заради вирусно заболяване и не тренират с останалата част от отбора. В треньорския щаб на Левски се надяваха, че поне един от тях ще успее да се излекува за мача с Черно море, но това не се случи. В центъра на защитата ще играят Кристиян Димитров и Хоакин Фернандес, въпреки че уругваецът все още не е в желаната кондиционна форма. В последните дни проблем с контузия имаше и Асими Фадига, който попадна в групата.

От Черно море пък откровено негодуват от съдийството в последните им мачове и дори пуснаха жалба срещу реферите от срещата с Локомотив Пд.

Преди днешния си двубой срещу „сините“ тимът на Илиан Илиев е в серия от осем поредни домакински успеха. Триумф тази вечер ще означава, че Черно море е изравнил собствения си 50-годишен рекорд от най-много последователни победи у дома.

Последният случай, в който „моряците“ имат девет поредни домакински победи е от сезон 1973/74.

Днешният мач между Черно море и Левски е юбилеен сблъсък на двата тима на стадион „Тича“. За 30-и път двата отбора ще мерят сили за първенство на съоръжението. Първият е игра на 3 юни 1989 г., когато съоръжението носи името стадион „Черно море“. Балансът в досегашните 29 мача е в полза на „сините“ – 12 победи, 11 равенства и 5 загуби, а головата разлика е 35:20.