Ще продължи ли приказката за Спартак (Вн)

Ще продължи ли приказката за Спартак (Вн)

"Соколите" гостуват на Славия

Спартак (Вн) направи фантастичен старт в efbet Лига и след три изиграни кръга заема второ място в класирането с актив от 7 точки. "Върхът на сладоледа" за изстрадалите фенове на варненския клуб дойде миналата събота, когато на Коритото бе победен ЦСКА с 3:0. При това с игра и положения за гол, които можеха да доведат до исторически разгром за "червените".

Без съмнение в основата на успеха са няколко фактора - финансовата стабилност в клуба, добрата селекция и работа на треньора Александър Томаш и подкрепата на хилядите "сини" фенове от Варна. Едва ли някой е очаквал след третия кръг и тежката програма - гостувания на Хебър и ЦСКА 1948 и домакинство на ЦСКА, отборът да има този актив. Но той е напълно заслужен с оглед показаното до момента на стадионите в Пазарджик, Бистрица и на Коритото във Варна.

Спартак без съмнение разолага с много по-силен състав от този преди две години, когато се завърна за първи път в елита след 13 години. Тогава "соколите" не успяха да се задържат сред най-добрите и веднага се завърнаха във Втора лига, но като че ли засега такава опасност не се очертава. Нещо повече - апетитите на Коритото вече са за място поне в челната осмица на класирането.

Но тъй като и след най-силния мач веднага следва друг, време е да погледнем към него. Спартак (Вн) ще гостува на стадион "Александър Шаламанов" на Славия в опит да затвърди отличния си старт и имиджа си, който направи сред футболната общественост. "Белите" до момента изиграха само два мача (домакинството на Лудогорец бе отложено) и в тях не впечатлиха с нещо особено. Отборът на Златомир Загорчич загуби с 0:1 от Крумовград и не успя да победи един от аутсайдерите в efbet Лига Хебър (1:1). При това "гостуването" на този тим се игра на "Александър Шаламанов" заради проблемите с терена в Пазарджик.

Без съмнение надеждите на всички, които обичат Спартак са победният ход да продължи. Букмейкърът efbet определя възможността за нов триумф на "соколите" на 23,8 процента. Шансовете за равенство са 30,3%, а за успех на "белите" 51,3%. Дали тази прогноза ще се сбъдне предстои да видим в петък. Мачът е на 9 август от 19,00 часа.

Букмейкърът efbet очаква мачът да бъде оспорван и напрегнат и затова в него да не бъдат вкарани много голове. Вероятността за "ъндър" или "под 2,5" е 61,3 процента. Шансовете за "оувър" или "над 2,5 гола" са 43,5%. 

  

Илиян Филипов: Ще поема Ботев Пловдив, ако Зингаревич изпълни договорните си отношения със Сдружението

Илиян Филипов, обяви как е преминал днешният ден в опит да се изяснят задълженията на Ботев (Пловдив)

Ботев Пловдив остана без още двама директори

Още двама от директорите в Ботев (Пловдив) вече не са част от "жълто-черните", пише "Пловдив24"

Веласкес след жребия: Ще ги анализираме и ще се подготвим по най-добрия начин

евски трябва да бъде във възможно най-добра кондиция за мачовете срещу АПОЕЛ Беер Шева

Лудогорец също ще гостува в Унгария на Динамо Минск

Шампионът на Беларус Динамо Минск ще приеме българския първенец Лудогорец в унгарския град Мезьокьовещ, съобщиха от клуба от Разград

ЦСКА 1948 привлече боливийски национал!

Благодетелят на ЦСКА 1948 Цветомир Найденов анонсира чрез своя профил във Facebook привличането на боливийския национал Хосе Карлос Мартинес

Левски отново срещу АПОЕЛ Беер Шева в Европа!

"Сините" домакини на 10-ти юли, гостуват седмица по-късно в Унгария

Официално: Беласица подписа с четирима нови

Селекцията при "комитите" е в ход

Официално: Левски поднови договора на младок и го прати под наем

Преслав Бачев ще играе под наем в Дунав

Лудогорец срещу познат съперник на старта в Шампионска лига

"Орлите" се изправят срещу Динамо Минск