Участието на Яник Синер на четвъртфиналите на Уимбълдън е застрашено. Световният №1, преодолял с известна доза късмет Григор Димитров на осминафиналите, след като българинът се отказа при аванс от 2:0 сета заради контузия, има здравословен проблем.
Италианецът претърпя скенер на контузената си ръка в Лондон във вторник сутринта, но екипът му няма да бърза да вземе решение, докато не тества лакътя по-късно през деня.
Световният номер 1 флиртуваше с отпадане в четвъртия кръг на Уимбълдън, след като беше шокиран в първите два сета от вдъхновяващия Григор Димитров на Централния корт, но след това българинът получи контузия при резултат 2-2 в третия сет и беше принуден да се откаже.
Самият Синер се срина в началото на мача, като се приземи на ръката си и се нуждаеше от лекарска намеса, но успя да продължи да играе.
На четвъртфиналите той трябва да срещне Бен Шелтън. Световният №1 е със статут на фаворит, според букмейкъра Palms Bet. Синер е с шанс за победа от 80%. Тези за Шелтън са 25%, изчислява още букмейкърската къща.