СК защити Ивайло Стоянов: Обвиненията на Венци Стефанов са безпочвени

СК защити Ивайло Стоянов: Обвиненията на Венци Стефанов са безпочвени

Дузпата за ЦСКА срещу Локо Пд е отсъдена съобразно правилата, категорични са от комисията

Съдийската комисия към БФС защити рефера Ивайло Стоянов, който стана обект на сериозни критики след отсъжданията си по време на мача между Локомотив Пловдив и ЦСКА през седмицата, завършил с успех на "червените" с 2:1. Домакините от Локомотив изразиха възмущението си от съдийската бригада и я обвиниха за поражението, а на следващия ден силни думи срещу Стоянов отправи и президента на Славия Венцеслав Стефанов.

 
От СК обявиха, че са разгледали действията на Стоянов и ги намират за точни:
 
Във връзка с изявлението на г-н Венцеслав Стефанов, че „помияр“ е класирал ЦСКА за Лига Европа, СК при БФС изразява следното становище: СК при БФС осъществява своята дейност при стриктно спазване на нормативните документи на БФС, етиката и морала.

На свое заседание на 11.07.2020 г. бе разгледана конкретната среща „Локомотив“ (Пловдив) – „ЦСКА – София“, както и ситуацията с отсъдения наказателен удар. Подробният анализ на ситуацията дава основание единодушно да се приеме, че наказателния удар е отсъден съобразно правилата на играта. Съдийската бригада е оценена коректно съобразно правилника на футболното съдийство и методиката на УЕФА. В тази връзка СК при БФС, счита отправените обвинения за допуснати грешки и преднамереност в дейността на СК при БФС за неоснователни и безпочвени.

СК при БФС призовава всички участници в първенството да спазват правилата на феърплея и да се осигурят нормални условия за протичане и приключване на първенството. Абсолютно неприемливи са отправянето на квалификации и обиди към длъжностни лица на футболните срещи в първенствата и турнирите под егидата на БФС, както и отправянето на внушения и опит за въздействие върху тях", се казва в официалната позиция на Комисията.
Лотар Матеус: Германия е един от фаворитите за спечелването на Мондиал 2026

Според него Маншафта има голямо предимство пред доста от тимовете

Дунав (Русе) призовава феновете за подкрепа в последното домакинство за годината

Отборът на "драконите" с послание към своите привърженици

Локо Пловдив с важно съобщение за феновете

Ръководството на Локомотив Пловдив излезе с важно съобщение до феновете си, касаещо билетите за предстоящите мачове на „смърфовете“ в efbet Лига и SESAME Купа на България

Ботев Пловдив с важна информация преди сблъсъка срещу ЦСКА

Ботев Пловдив гостува на ЦСКА в дербито от 16-ия кръг на Efbet лига

Ясни са всички зимни контроли на ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 ще изиграе шест проверки на предстоящия зимен лагер в Анталия

Юношите биха Азербайджан

Националният отбор на България до 15 години постигна втора победа в турнира за развитие на УЕФА, който се провежда в Молдова.

Хамилтън отговори на шефа си

Пилотът на Ферари - Люис Хамилтън, отговори на критиките, отправени от президента на отбора Джон Елкан след състезанието в Бразилия, съобщи BBC.

Спартак Варна е в кошмарна серия срещу Берое

Спартак Варна се намира в черна серия срещу Берое в елита преди петъчния сблъсък между двата отбора под Аязмото.

Арда (Кърджали) пусна в продажба билетите за мача с ЦСКА 1948

ПФК Арда (Кърджали) пусна в продажба билетите за предстоящия двубой от 16-ия кръг на българската футболна efbet Лига срещу кандидат-шампиона ЦСКА 1948, съобщават от клуба.