Славия и Етър ще играят освободено в мач без значение

Славия и Етър ще играят освободено в мач без значение

Домакините се спасиха от изпадане, докато гостите със сигурност напускат елита

Славия и Етър ще изиграят последния си мач за сезона днес. Те се изправят един срещу друг в среща от 6-ия кръг на плейофа за оставане в efbet Лига. Мачът обаче е без значение и за двата тима, които ще играят само за честта си.


Домакините вече официално се спасиха от изпадане, докато гостите пък със сигурност напускат елита, освен ако БФС не промени формата на първенството, каквито информации се появиха.


Славия се представи почти безупречно по време на мачовете от плейофите до момента. "Белите" записаха 3 победи и 2 равенства, като по този начин си гарантираха, че ще завършат на 11-ата позиция, която им гарантира спасението.


Етър пък се провали в плейофа. Великотърновци допуснаха 4 загуби и 1 победа. Единственият успех на тима бе срещу Ботев (Враца), но това бе твърде малко за да им донесе спасението.


При домакините днес ще липсват Христов и Патев. Треньорът Златомир Загорчич вероятно ще пусне на терена Вуцов на вратата, Томбак, Гандри, Виячки и Антовски пред него в защита. Вълчев и Дост ще бъдат дефанзивните полузащитници, а Макрилос ще изпълнява ролята на плеймейкър. Стоев и Сораков ще са на двете крила, а Кръстев ще води атаката.


Гостите пристигат в столицата без наказания Иванов. Така Александър Томаш си очаква да изведе на терена Господинов на вратата и карето Илиев, Кордоба, Крачунов и Хубчев в отбрана. Ивей, Кацаров, Мечев и Ангелов ще са халфовете, а Боруков и Мезу ще са дуото в атака.


Вероятни състави:


Славия: Вуцов, Томбак, Гандри, Виячки, Антовски, Вълчев, Дост, Макрилос, Стоев, Сораков, Кръстев


Етър: Господинов, Илиев, Кордоба, Крачунов, Хубчев, Ивей, Кацаров, Мечев, Ангелов, Мезу, Боруков

Шеф на Спартак: Изпълнили сме всички изисквания за получаването на лиценз

От футболния съюз обаче уточниха, че Спартак има право да обжалва решението.

Свежи пари в касата на ФК ЦСКА 1948 заради Елитон

Централният защитник Елитон се очаква да подпише нов договор с Гьозтепе, пишат медиите в Турция.

Ботев Враца иска с Христо Янев и във Втора лига

Врачани са близо до изпадане и днешният домакински двубой с Крумовград се очертава като ключов и дори последен шанс за тима да се добере до бараж.

Петър Колев: И Марек, и Дунав не са готови за елита

Това няма да е лична битка с Георги Чиликов, имам договорка да остана и за следващия сезон, обяви треньорът на дупничани

Левски загуби двама за Кърджали заради картони

Двама футболисти на Левски - Карлос Охене и Майкон, ще получат санкции от Дисциплинарната комисия след мача с Черно море, завършил с победа за „сините“ с 2:0.

Мач със залог за Локо Пд и на сбогуване за Хебър

Срещата е в Пазарджик и ще бъде предавана по DIEMA и ще можете да го проследите на живо с NOVSPORT.COM.

Ботев Враца търси спасение срещу Крумовград

Мачът ще бъде предаван по DIEMA и ще можете да го проследите на живо с NOVSPORT.COM.

ЦСКА 1948 и Септември в мач към оцеляване в елита

И двата отбора още не са си гарантирали мястото

Веласкес: Гарантирахме второто място след 10 години, чувствам се горд

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес остана доволен от играта на отбора си при успеха с 2:0 над Черно море