Славия нанесе втора загуба на лидера Лудогорец

В Елитната юношеска група до 16 години

Отборът на Славия постигна впечатляваща победа над лидера Лудогорец (Разград) в Елитната юношеска група до 16 години.

В среща от 19-ия кръг на първенството при родените през 2008-а година момчетата на треньора Ивайло Семерджиев се поздравиха с успех с 1:0. До днес разградчани имаха едва едно поражение – от Ботев (Пловдив), а всички останали срещи бяха спечелили.

Тимът на "белите" вложи много усилия, бори се през всичките 90 минути и нанесе своя удар в добавеното време на първата част, когато Александър Бенчев засече центриране от фланга и донесе победата. Семерджиев определено вдигна нивото на този състав, който от мач на мач се представя по-добре. Лудогорци можеха да изравнят близо 12 минути преди края, но вратарят на Славия спаси удар на Максим Минков. Още една ситуация имаше за орлите от Разград, съвсем накрая. Тогава обаче стражът Йоан Вригазов отрази мощния шут на Димитър Мрънков.

След този резултат Славия е на 7-о място с 35 точки, колкото има и Левски пред тях. Лудогорец е на върха в класирането с 51 точки, с 8 повече от 2-ия Септември и с 11 пред ЦСКА-София, заемащ 3-ото място.

"Искам да поздравя целия отбор, защото се бориха като истински мъже. Прогресът е видим и смятам, че този отбор го очакват много силни мачове и много успехи. Време е да разберат, че във футбола нищо не идва даром. Трябва да вложат всички сили и да се борят във всяка среща до край", заяви доволният треньор.

В по-ранния двубой при 15-годишните, Славия загуби с 2:0, в повторение на финала за купата на България отпреди година, която белите тогава завоюваха. Възпитаниците на Мариян Стоянов изиграха много открит двубой и само гредите на два пъти ги лишиха от поне точка в срещата.