Славия победи като на тренировка Академик (Сф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Славия победи като на тренировка Академик (Сф) с 2:0 в двубой от 21-ия кръг на А група. Футболистите на Емил Велев играха видимо на много ниски отбори, задържаха повече топката и без никакви проблеми взеха трите точки.

Славия победи като на тренировка Академик (Сф) с 2:0 в двубой от 21-ия кръг на А група  и се поздрави подобаващо за 98-годишнината си. Футболистите на Емил Велев играха видимо на много ниски отбори, задържаха повече топката и без никакви проблеми взеха трите точки.

С този успех „белите” се изкачиха с една позиция във временното класиране и вече заемат осмото място с 31 точки. Те изпревариха Черноморец, който завърши при нулево равенство със Сливен.

На стадион „Славия” беше и старши треньорът на ЦСКА Милен Радуканов. По всичко личи, че щабът на „армейците” се подготвя сериозно за следващия си мач от първенството срещу тима на Велев.

Двубоят започна ударно за домакините от Славия и още в 3-ата минута футболистите в бели екипи излязоха напред в резултата. Николай Божов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, там нападателят на Академик Иван Редовски в опита си изчисти топката я прати във вратата, пазена от Стоянов. Това попадение като че ли повилия психически на момчетата на Ивански. Те видимо се стъписаха от ранното попадение и предоставиха възможността на домакините да владеят инициативата без проблеми.

След гола „белите” продължаха да атакуват и няколко минути по-късно се стигна до второ попадение. Ситуацията беше подобна, както при първото. В 16-ата минута Пеев изпълни пряк свободен удар, настана разбъркване в наказателното поле, където Виктор Генев се оказа най-съобразителен и прати кълбото за втори път в мрежата на Академик.

До края на частта играчите на Славия не допуснаха изненада, въпреки че видимо намалиха оборотите. Гостите създадоха първото  си единствено по-опасно положение пред вратата на Кунчев едва в 35-ата минута. Тогава беше отправен първият удар по посока на вратата на Кунчев, но топката премина на около метър от левия страничен стълб.

През второто полувреме статуквото на терена не се промени. Славия беше по-активният отбор и без да се напряга много контролираше положението, докато в играта на „студентите” липсваше мотивация и идеи в нападение. В 51-ата минута Божов можеше да направи преднината на домакините класическа, но ударът му сериозно дистанция уцели горната гредата.

Футболистите на „белите” създадоха още няколко по-интересни положения, но не успяха да се възползват от слабата игра на Академик в защита. В заключителните минути „студентите” сякаш напълно се предадоха и не направиха усилие да запишат поне почетно попадение.