Славия предлага нов договор на Загорчич

Славия предлага нов договор на Загорчич

От клуба са останали доволни от изпълнената задача - влизане в топ 6

 Ръководството на Славия ще предложи нов договор на старши треньора Златомир Загорчич. В клуба са останали доволни от изпълнението на поставената цел - класиране в първата шестица. Босът на "белите" бе обявил наскоро на шега, че Заги има бесрочен договор.

Очаква се през пролетта сърбинът да парафира нов контракт. Той дойде на "Овча купел" през май 2017 година, като задачата бе да спаси отбора от изпадане. Загорчич взе и двата баража с Нефтохимик и Локо (ГО). През 2018 година столичани спечелиха Купата на България и играха в Лига Европа. Тимът отстрани финландския Илвес (Тампере), но отпадна от Хайдук (Сплит).

Именно тогава, преди евроучастието, бившият български национал поднови договора си, който бе подписал през лятото на 2017 година. В момента Заги е най-дълго задържалият се треньор на отбор в елита.

Босът на Славия Венцеслав Стефанов е изключително доволен от работата на специалиста, който у нас води и Литекс. Той е най-доволен от начина, по който сърбинът интегрира млади играчи в първия състав. Последният такъв е халфът Филип Кръстев, който вече е основна фигура.
Такава задача е поставена на сърбина и за пролетта. Въпреки предстоящото участие в първата шестица и мачовете с водещите отбори - Лудогорец, Левски, ЦСКА и Локо (Пд), Заги си е поставил за цел постепенно да налага още три млади момчета. Това са Константин Иванов, Мартин Атанасов и Димитър Стоянов.

През целия есенен дял и началото на пролетния тримата почти винаги са в групата на Славия за мачовете от efbet Лига. Според запознати Загорчич искал да продължи да работи на "Овча купел", така че се очаква двете страни да постигнат бързо разбирателство.

Атлетико (Мадрид) се изравни с Барса след четвърта поредна победа (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" надвиха без особено големи трудности гостуващия Леванте

Ето как ЦСКА отпразнува успеха над Левски (ВИДЕО)

След успеха в съблекалнята на „червените“ имаше много настроение

Сагерас след загубата: Не си вкарахме чистите ситуации, момчетата се раздадоха

Треньорът на Берое не бе разочарован от видяното срещу Локо (Пловдив)

Косич: Берое ни затрудни, създаде ни сериозни проблеми днес

"Седмицата бе трудна за нас", отсече треньорът на Локо (Пловдив)

Атлетиката си избра ново ръководство без Ивет Лалова

Общото събрание на Българската федерация по лека атлетика избра нов Управителен съвет.

Боримиров: Съживяваме мъртъвци

Изпълнителният директор на Левски Даниел Боримиров бе видимо ядосан след поражението с 0:1 от ЦСКА, което прекъсна серията на „сините“ от шест последователни победи във всички турнири.

Теодор Иванов: Емоцията е невероятна

„Направихме толкова хора щастливи“, каза защитникът на ЦСКА след 1:0 над Левски

Георги Костадинов: Поддадохме се на провокаците

Лидерът в отбора на Левски Георги Костадинов не пожела да коментира мелето през втората част при загубата от ЦСКА с 0:1, при което той беше едно от главните действащи лица.

Бойко Величков: ЦСКА имаше нужда от тази победа

„Не бих нарекъл този успех грозен“