Славия спря и ЦСКА, жестока битка за първото място (ВИДЕО)

Отмениха дузпа за "белите" и гол за гостите

Славия продължава да краде точки от фаворитите за титлата в Efbet лига. След като в понеделник "белите" постигнаха историческа първа победа в Разград при 3:2 над Лудогорец, сега тимът на Златомир Загорчич измъкна 1:1 от лидера ЦСКА. На стадион "Александър Шаламанов" драмата бе пълна. Преди почивката главният съдия Станимир Тренчев първо отсъди дузпа за домакините, а след намесата на ВАР я отмени. Точно преди края на полувремето Джонатан Линдсет откри резултата за ЦСКА, но голът не оцеля заради игра с ръка на Дюкенс Назон. Тимът на Нестор Ел Маестро все пак поведе през втората част след автогол на резервата на "белите" Мартин Георгиев. И докато юношата на Славия бе напът да се превърне в анти-герой, друг кадър на школата спаси положението. Роберто Райчев се появи от пейката в 83-ата минута, а 120 секунди по-късно вкара за 1:1.

Двубоят бе белязан от динамично начало на срещата в "Овча Купел" с положения пред двете врати, но липсваше само завършващият удар. "Белите" имаха отлична възможност още в първата минута, но пасът на Тони Тасев бе пресечен от Енис Махмутович.

На свой ред Тобиас Хайнц се озова на добра позиция, но при нанасянето на удара се подхлъзна и топката излезе в аут. В 18-ата минута отбраната на "белите" отново се пропука, след като отлична многоходова атака на ЦСКА премина през Фаетон, който намери на границата на Назон, а хаитянинът продължи към Хайнц, но и ударът на норвежеца бе спасен от Светослав Вуцов.

Отговорът на Славия дойде в средата на полувремето, когато Веселин Керчев центрира в наказателното поле, където Владимир Николов върна към Ерол Дост, но халфът стреля от чиста позиция разочароващо в аут.

Последваха критични минути пред Густаво Бусато. След 30 минути игра Николов имаше шанс да се разпише, но в сетния миг топката му бе избита от Християн Петров след отлично центриране на Тасев. При последвалият корнер Вион не изби добре и насочи топката към собствената си врата, последва и добавка на Емил Мартинов бразилецът спаси сигурен гол.

Десет минути преди почивката Фаетон намери Назон, който се завъртя и стреля, но високо над целта, а резултатът се запази 0:0. В минутите преди почивката двубоят се изнерви, а главният съдия Станимир Тренчев бе принуден да даде няколко картона, за да въдвори ред.

Минута преди края Махмутович спъна Венцислав Керчев в наказателното поле. Повторението показа, че има контакт, макар и минимален, но ВАР привика рефера да преразгледа ситуацията и той отмени решението си. А после настъпи часът на Линдсет. Скандинавецът се оказа най-съобразителен при ъглов удар за ЦСКА и отблизо с глава я насочи в мрежата на "белите". Попадението обаче също бе разгледано на монитор, където се видя, че Назон играе с ръка, макар и това решение да бе дискусионно.

Втората част започна с ново съдийско решение - Тони Тасев фаулира Иван Турицов, а "червените" поискаха втори жълт картон за крилото на "белите". Такъв не бе показан. В 55-ата минута Виктор Генев се контузи и мястото му на терена зае Мартин Георгиев.

Около 60-ата минута на няколко пъти ЦСКА оцеля след продължителни разбърквания пред вратата на Бусато. Това принуди Ел Маестро да отговори с двойна смяна. На терена се появиха Майкъл Естрада и Станислав Шопов за сметка на Дюкенс Назон и Габриел Хайнц. За да дойде 67-ата минута, когато резервата Мартин Георгиев си заби неле автогол. Бранителят се опита да изпревари Линдсет пред вратарското поле, но при обръщането насочи топката към мрежата на Светльо Вуцов.

А последните жокери на Загорчич от скамейката бяха Роберто Райчев и Иван Минчев, които заеха мястото на Емил Мартинов и Тони Тасев. И именно Райчев се оказа големият герой, след като бе намерен в наказателното поле от Ертан Томбак, засичайки с левия крак от въздуха. Докрая ЦСКА натисна в търсене на успеха, но не успя да намери отново вратата на Светослав Вуцов.

Класирането на върха в елита пък съвсем се завърза. ЦСКА остава лидер с 42 точки, но Черно море може да застигне столичния гранд при успех над Етър във Велико Търново. Лудогорец изостава на шест точки, но тимът на Георги Дерменджиев има два мача по-малко.

Славия - ЦСКА 1:1
0:1 Мартин Георгиев (67-авт)
1:1 Роберто Райчев (85)

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5, Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев (55' Мартин Георгиев), 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 17. Ерол Дост, 23. Денислав Александров, 33. Галин Иванов (К) (76 Кристиян Стоянов), 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов (56' Емил Стоев)

Резерви: 12. Николай Кръстев – 11. Кристиан Добрев, 73. Иван Минчев, 93. Сибири Кейта, 8. Емил Стоев, 71. Кристиян Стоянов, 6. Мартин Георгиев, 73. Иван Минчев, 14. Роберто Райчев, 19. Чунг Нгуен До

Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 15. Тибо Вион, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 19. Иван Турицов,  21. Амос Юга (К), 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц (64 Естрада), 26. Марселино Кареасо, 11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон (64 Шопов)

Резерви: 25. Димитър Евтимов – 4. Мено Кох, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Сенянг, 20. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 30. Данило Асприля, 29. Майкъл Естрада, 17. Емануел Шакич