Славия стартира подготовка с каре нови

Славия стартира подготовка с каре нови

„Не искам да мисля за цели“, заяви Загорчич

Славия представи четирима нови футболисти на старта на зимната си подготовка. Владимир Николов, Кристиян Георгиевски, Нато Гастана, както и Велко Йеленкович ще носят екипа на столичани през 2023 година.

21-годишният нападател Николов е младежки национал на България и е бивш футболист на австрийския Адмира Вакер. Георгиевски е на 19 години и е юноша на Работнички Скопие от Република Северна Македония. Гастана е роден във Франция, но е с малийски произход, а до момента е играл в трета френска дивизия.

19-годишният сърбин Йеленкович ще се присъедини към "белите" в следващите дни. Той е централен бранител и до момента носи екипа на Войводина Нови Сад.

Славия ще се подготвя в турския курорт Анталия между 11 януари и 1 февруари, като ще изиграе и пет контролни срещи. Съперници в тях ще бъдат Младост Лучани (Сърбия), Кизилжар (Казахстан), Марибор (Словения), както и руските Факел Воронеж и Оренбург.

Старши треньорът Златомир Загорчич очаква по-добро представяне от водения от него отбор на Славия през пролетта на 2023 година. "Белите", които заемат пето място в класирането в Първа лига, се класираха за четвъртфиналите в турнира за купата на България. Специалистът говори пред медиите за предстоящата подготовка, за новите попълнения, за интереса към Светослав Вуцов и за продължаването на кариерата на ветерана Георги Петков.

"Надяваме се да се подготвим добре в Турция и да няма контузии. Тези нови момчета трябва да ни помогнат да имаме по-добри резултати в сравнение с есенния полусезон. Пожелавам здраве и добри игри на момчетата. Разчитаме много и на младите от школата. Тези ще получат шанс, дано да продължат да напредват. Селекцията никога не приключва. Взехме хора, от които имаме нужда - най-много в защита, но и в нападение. Дано ни помогнат да направим по-добри игри и по-добри резултати. Ако успеем да се класираме за евротурнирите, ще бъде идеално за отбора. Не искам да има напрежение, желанието ми е момчетата да играят добре. Ако това се случи, ще имаме и успехи. Нормално е", заяви Загорчич на пресконференция.

Специалистът и бивш национал на България говори бъдещето пред младия вратар на "белите" Светослав Вуцов, както и за ветерана Георги Петков.

"Има интерес към Вуцов, както и към други наши футболисти, но трябва да питате ръководството по тези въпроси. Петков може да продължи да помага на отбора. Имаме нужда от него в съблекалнята. Само да е здрав", каза още Загорчич.

Юношите на клуба Борис Димитров, Роберто Илиев, Валентин Петров и Чунг Нгуен-до също ще тренират в първия състав на Славия.

Ас на Левски увисна за първия мач с Алкмаар

Георги Костадинов най-вероятно ще пропусне първата битка с A3 Алкмаар

Левски прати нападател в Mr Bit Втора лига

Левски преотстъпи нападателя Стивън Стоянчов на Етър Велико Търново.

ЦСКА пред раздяла с един от отстранените от първия отбор

ЦСКА е пред раздяла с едно от трансферните си разчарования.

Белгийци идват за защитник на Левски

Скаути на белгийски клуб ще наблюдават под лупа изявите на бразилския футболист на Левски Майкон в първия плейоф за влизане в същинската фаза на Лигата на конференциите.

Нови транспортни неволи за Арда

Кърджалийци още умуват как да се придвижат до Полша за първия мач с Ракув от плейофите за Лигата на конференциите.

ЦСКА в битка с руснаци и турци за защитник на Славия

ЦСКА проявява интерес към левия бек на Славия Жордан Семедо.

Левски отказал сериозна сума накуп за Марин Петков

Сумата била давана от полския Ракув за правата на втория капитан на сините.

Вуцов пред всички в Левски

Вратарят е без смяна от началото на сезона

Белчев: На всеки един в съблекалнята имам пълно доверие

„Днес имаше добра реакция след тези 4 загуби, които бяха поредни.“