СЛЕД ДУЗПИ: Лудогорец ликува със Суперкупата (ВИДЕО)

Двамата в мача на "Ивайло" бе голяма

Лудогорец триумфира със седмата си Sesame Суперкупа на България, след като се наложи над ЦСКА 1948 с 4:2 след изпълнението на дузпи.

Преди това двата тима завършиха при резултат 1:1 редовното време на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. "Орлите" успяха да излязат напред в резултата още в 10-ата минута след точно изпълнена дузпа от страна на Оливие Вердон.

ЦСКА 1948 остана с човек по-малко на терена на старта на второто полувреме, след като Джонатан Перейра получи втори жълт и респективно червен картон. "Червените" изравниха в 62-ата минута след гол на Неделко Пишчевич, като успяха да задържат равенството до края на редовните 90 минути.

ЦСКА 1948 започна силно двубоя, като стигна до първото чисто положение. В 3-ата минута след центриране на Талис от корнер, Реян Даскалов шутира от движение, но ударът му бе блокиран от бранител на Лудогорец.

Лудогорец разгърна добре своя контраатака, като Бърнард Текпетей изведе Кайо Видал, който навлезе в наказателното поле на ЦСКА 1948, след което бе повален на тревата от Джонатан Перейра. Георги Кабаков не се поколеба и отсъди 11-метров наказателен удар за "орлите". Оливие Вердон се нае с изпълнението на дузпата в 10-ата минути и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, за да изведе своя тим напред в резултата.

Текпетей проби по десния фланг по чудесен начин чрез дрибъл, като комбинира с Квадво Дуа, който от добра позиция не успя да намери очертанията на вратата в 15-ата минута.

Ивайло Чочев получи дълго подаване в 24-ата минута, като се справи с бранител на Лудогорец, но след това ударът му бе отразен. Талис центрира от последвалия корнер, като Реян Даскалов свали с глава за Чочев, който се опита да прехвърли Серджио Падт, но топката кацна на напречната греда.

Бърнард Текпетей се опита да изненада Даниел Наумов с удар от далечна дистанция в 33-ата минута. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб на вратата на ЦСКА 1948.

Радослав Кирилов стреля от воле, след като се възползва от рикоширала топката в наказателното поле на Лудогорец в 44-агта минута, но не намери очертанията на вратата.

ЦСКА 1948 остана с човек по-малко на терена още на старта на второто полувреме. Джонатан Перейра удари с лакът в лицето Кайо Видал, а главният рефер Георги Кабаков му вдигна втори жълт и респективно червен картон в 48-ата минута.

Педриньо центрира от корнер на първа греда в 62-арата минута, където Ивайло Чочев отклони с пета за Неделко Пишчевич. Опорният халф на ЦСКА 1948 се измъкна от персоналния си пазач и от близко разстояние не остави никакви шансове на Падт да отрази, за да възстанови паритета в резултата.

Рик Джонатан центрира на втора греда в 80-ата минута, където Оливие Вердон стреля от воле към долния десен ъгъл на вратата, но Даниел Наумов се намеси и отрази.

Якуб Пьотровски напредна през центъра чрез дрибъл и отправи мощен удар от далечна дистанция в 86-ата минута, но топката рикошира право в напречната греда. Последва добавка от страна на Педро Нареси, но този път Даниел Наумов отрази.

Рик Джонатан напредна по лявото крило, след което центрира на втора греда за Руан Секо, чийто удар с глава премина покрай левия страничен стълб на вратата на Даниел Наумов в 88-ата минута.

Лудогорец и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 1:1 в редовното време и така се стигна до изпълнението на 11-метрови наказателни удари.

Лудогорец - ЦСКА 1948 1:1

1:0 Оливие Вердон 10 (д.)

1:1 Неделко Пишчевич 62

При дузпите: Лудогорец - ЦСКА 1948 4:2

Лудогорец: Квадво Дуа - гол; Тодор Неделев - гол; Якуб Пьотровски - спасяване; Аслак Фон Витри - гол; Оливие Вердон - гол;

ЦСКА 1948: Педриньо - гол; Бирсент Карагарен - спасяване; Емил Ценов - гол; Реян Даскалов - пропуск;

Състави:

Лудогорец: 1.Серджио Падт – 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон – 6. Якуб Пьотровски (К), 30. Педро Нареси – 77. Кайо Видал (69' - 7. Рик Джонатан), 88. Тодор Неделев, 37. Бърнард Текпетей (69' - 99. Руан Секо) – 9. Квадво Дуа

Резерви: 12. Симон Слуга – 4. Диниш Алмейда, 5. Георги Терзиев, 14. Дени Групер, 18. Раи Насименто, 80. Методий Стефанов, 90. Спас Делев

Треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов,  23. Емил Виячки, 15. Симеон Василев – 28. Неделко Пишчевич (90'+4' - 21. Емил Ценов), 18. Ивайло Чочев (К) – 10. Радослав Кирилов (46' - 8. Педриньо), 7. Талис (85' - 58. Марто Бойчев), 17. Никола Илиев (46' - 9. Бирсент Карагарен) – 20. Антонио Вутов (76' - 91. Райън Бидунга)

Резерви: 33: Генадий Ганев – 30. Михаил Цонев, 92. Пиер Нгуинда, 98. Валентин Йосков

Треньор: Николай Панайотов