Сливен води с 1:0 на Левски след 45 минути на "Герена"

Сливен води изненадващо с 1:0 на Левски в двубоя от осминафинала за Купата на България. Срещата се играе на стадион „Георги Аспарухов” в столицата в студено и мокро време. двете хиляди зрители не видяха кой знае колко добър футбол през първите 45 минути.

двете хиляди зрители не видяха кой знае колко добър футбол през първите 45 минути.

Още в третата минута националът Коста Янев откри резултата. Халфът получи топката близо до точката на дузпата и хитро вкара в десния ъгъл на вратата.

След това Левски натисна съперника си, но до изравняване на се стигна. Най-опасното положение в домакините бе в 30-ата минута, когато Георги Сърмов удари греда след силен удар отдалеч.

В 38-ата минута Левски отправи и първия точен удар към вратата. След като Жоазиньо отправи удар към Здравко Чавдаров.

Сливен пък имаше също един точен удар, когато бе отбелязан голът.

По време на мача спортният директор Даниел Боримиров изпадна в спор с бившия шофьор на Илия Павлов –Димитър Джамов, който сега е бизнесмен, за съдийството в мача. Джамов твърдеше, че реферът Станислав Тодоров е подкрепял Левски, докато Боримиров отричаше и контрира с мача Сливен – ЦСКА, в който домакините бяха подкрепени от рефер Николай Йорданов.

Стартовите състави на двата отбора:
Левски: Петков, Миланов, Рабех, Минев, Вагнер, Сърмов, Гаджев, Тасевски, Н. Димитров, Христов, Жоазиньо;

Сливен: Чавдаров, К. Стоянов, Киков, Зафиров, П.Петров, И.Янев, Миндев, К.Янев, Иса, Иван Стоянов, Ямуков;