Софийският сняг саботира изпитите на съдии

Софийският сняг саботира изпитите на съдии

Съдиите трябваше да бягат 6 отсечки по 40 метра, като времето за ръководещите е 6,4 секунди, а за асистентите - 6,2

Снегът в столицата провали бягането на съдиите от ранглистата на югозападната "В" група, което беше насрочено в София. По програма реферите трябваше да покриват физическите нормативи на стадиона на Национална спортна академия.

След консултация между членовете на Съдийската комисия на ЗС на БФС-София единодушно бе решено да отпаднат дългите бягания заради снега на пистата. Така арбитрите покриваха само късите разстояния в залата на НСА. 


Съдиите трябваше да бягат 6 отсечки по 40 метра, като времето за ръководещите е 6,4 секунди, а за асистентите - 6,2.

Само трима не успяха да се справят с норматива. 10-ина рефери пък не се явиха на семинара по различни причини, в ранглистата на югозападната "В" група са включени 98 съдии. Почти всички се справиха и с теоретичния тест от 20 въпроса, който трябваше да бъде решен за 30 минути.

"Имаше няколко съдии, които имат на теста повече от допустимите 7 грешки. Те, както и непокрилите физическия норматив, няма да получават наряди до следващото покриване на нормативите. Тогава всички ще бягат и дългите, и късите разстояния", заяви секретарят на Съдийската комисия на Зоналния съвет на БФС-София Евгени Геров.

Реферите бяха поздравени и от председателя на комисията Николай Нанев. Лекции изнесоха Борислав Александров, Никола Джугански и Илонка Джалева, а гост беше Детелин Баялцалиев. Последният не скри възхищението си от организацията на семинара и пожела успех на всички съдии през пролетта. 

Борбен Черно море спря серията на ЦСКА - 2:0

Уеслен и Георги Лазаров донесоха радостта на “Тича”

Скандал! Левскари скандират: Смърт за Любо Пенев

Противно на обединението на цялата нация след новината за тежкото заболяване на футболната легенда Любослав Пенев, част от феновете на Левски вбесиха обществеността със скандална проява, твърди БЛИЦ.

Тунчев: Успяхме да си върнем облика

Старши треньорът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев бе удовлетворен от характера на неговия отбор при успеха с 2:0 над Локомотив (Пловдив). 

Арда удари Локо Пд на Лаута (ВИДЕО)

Продължава добрата серия на отбора от Кърджали

На живо: Черно море - ЦСКА 2:0

Следете мача с NOVSPORT.COM

Английски кондиционен треньор започва работа в Лудогорец

Джон Филипс бе назначен на работа при "орлите"

Станислав Генчев: Не е лесно да изпуснеш два гола и да вкараш трети

Старши треньорът на Локомотив София - Станислав Генчев, сподели мнението си след победата с 3:2 над Ботев Пловдив

Димитър Димитров: Не заслужавахме да загубим

Старши треньорът на Ботев Пловдив Димитър Димитров заяви, че „канарчетата“ изобщо не са заслужавали да загубят мача срещу Локомотив София

Локо София подчини Ботев Пд след късна драма в "Надежда"(ВИДЕО)

"Железничарите" не изпуснаха победата