Спартак Пловдив надви Етър с 0:1 в контрола

Срещата се изигра на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен

Етър Велико Търново отстъпи с 0:1 на Спартак Пловдив в последната си контрола от подготвителния лагер. Мачът на „виолетовите“ срещу пловдивчани, които заедно с Несебър водят в класирането на Югоизточната Трета лига, се игра на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен.

Играта през първата част бе равностойна и предимно в централната част, като само в 33-ата минута Мартин Величков спаси удар от 30 метра на съперника. Постепенно етърци се активизираха и направи няколко много добри атаки, като хубав удар на Йоаким Карсела мина до гредата.

Спартак поведе в 55-ата минута, когато негов нападател се откъсна в наказателното поле и бе съборен, а последвалата дузпа бе реализирана от Георги Лазаров за 1:0.

„Виолетовите“ създадоха още две-три добри положения, но удари на Ловре Кнежевич и Мартин Моран минаха отново до гредите. В последната минута юношата Георги Иванов отправи опасен удар, но вратарят на Спартак успя да спаси.

Състав на Етър: Мартин Величков, Крум Стоянов, Мартин Николов, Георги Александров, Луис Кордова, Кольо Станев, Атанас Атанасов, Дидис Лутумба-Пита, Ловре Кнежевич, Йоаким Карсела, Иван Василев (Ангел Мартинов, Хосекарлос ван Ранкин, Георги Ангелов, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Георги Иванов, Радослав Найденов, Ивайло Димитров, Николай Янков, Жан-Марк Тибуе).