Станислав Генчев: Напълно равностоен мач

Станислав Генчев: Напълно равностоен мач

"Доволен съм от раздаването"

Локомотив (София) победи Славия с 1:0 в столично дерби, което премина с доста нерви, разправии, отменен гол и неотсъдена дузпа.

В крайна сметка "червено-черните" събират 34 точки, но остават на 9-о място, а наставникът им остана доволен от показаното.

"Доволен съм от раздаването. Имахме своите пропуски, но в такъв мач, който се явява малкото столично дерби и си има вражда между двата отбора, най-важното беше да спечелим мача и да имаме психологическо предимство преди следващия мач за Купата. И успяхме да си постигнем целта и нещо, което искам да кажа е, че посвещаваме тази победа на нашия собственик Иван Василев, който днес загуби майка си. Изказвам съболезнования към цялото му семейство", заяви Генчев.

Локомотив (София) вкара гол буквално секунди след като беше отменено попадение на Славия с помощта на системата за видеоповторение на съдиите (ВАР).

Треньорът беше попитан дали това е било планиран ход и той потвърди.

"Това е нещо, което постоянно говорим на футболистите. В такива моменти, в които противникът е загубил концентрация и има нарушение за нас, противниците са с гръб, да изпълняваме бързо и да има винаги човек, който да търси топката в дълбочина. За наша радост точно бяха отбелязали гол, който го отмениха и противникът беше леко разконцентриран и демотивиран и ние точно в този момент успяхме да се възползваме по най-добрия начин и да завършим атаката с гол".

"От това, което видях на терена, получи се напълно равностоен двубой. Имаше силни моменти и за Славия, и за нашия отбор, положения пред двете врати. Може би има паритет в головите положения. Просто ние бяхме по-концентрирани и в една от ситуациите, която ни се отдаде, успяхме да отбележим. Не мога да се съглася, че Славия е била по-добра, или пък ние. Напълно равностоен мач. По-важно е как ще използваме психологическото предимство. Когато сме победили един противник, нормално е в следващия мач ние да влезем с много по-голямо самочувствие. Но в същото време трябва да се поучим и от грешките, които направихме, защото противникът днес имаше три чисти голови положения. И другият път може да реализират. Това трябва да изчистим, да не се допускат толкова елементарни ситуации пред нашата врата", завърши младият специалист на тима от "Надежда".

Официално: Ботев (Пловдив) представи Асен Чандъров

Асен Чандъров е второто ново попълнение в лятната селекция на Ботев (Пловдив), съобщиха от клуба. 

Близо 50 деца се включиха в кастингите на Академия БФС в Бургас и Варна

Кастингът в Бургас се проведе на 11 юни, а днес селекционната кампания продължи в Морската столица

Селтик цака Левски за халф

24-годишният футболист, който играе за Астана в Казахстан, е желан от шотландския гранд

ЦСКА 1948 привлече боливийски халф

Той е на 25 години и "червените" са първият му европейски отбор

Септември обяви първо ново попълнение

Футболният Септември (София) обяви първото си ново попълнение за лятото, привличайки централния полузащитник Божидар Пенчев от Ботев (Враца).

Феновете на Спартак Варна събраха над 22 000 евро за автобус на отбора

Кампанията на феновете на Спартак Варна за набиране на средства за закупуване на автобус за представителния тим е на финалната права.