Стилиян Петров с цял мач за Астън Вила при победата над Аякс

Българският национал Стилиян Петров изигра силни 90 минути за Астън Вила при победата над Аякс в мач от Група "F" за Купата на УЕФА. Домакините бяха по-активния тим и можеха да вкарат още голове. Домакините диктуваха темпото от самото начало на мача и резултатът не закъсня, като в 8-ата минута Мартин Лаурсен изведе Вила напред. В 22-ата минута Вермеелен от гостите изравни резултата. В 45-ата минута Ашли Йънг намери Гарет Бари, който с плътен удар направи резултата 2:1 в полза на Вила. През второто полувреме играта се поизравни, но гостите не успяха да отбележат попадение.