Столичният Локомотив с успешен старт при Стойчо Стоев (ВИДЕО)

След гол от дузпа за 1:0 срещу Ботев (Враца)

Локомотив (София) спечели с минималното 1:0 домакинството си на Ботев (Враца) от първия кръг на футболната ни efbet Лига.

Срещата бе официален дебют за новия наставник на „железничарите“ Стойчо Стоев, а Димитър Митков им донесе успеха с гол от дузпа в 58-ата минута.

Преди почивката съперниците не създадоха много положения пред двете врати, а горещото време в София попречи на футболистите да играят на по-високи обороти.

След близо четвърт час игра Красимир Милошев центрира остро от фаул в наказателното поле на гостите, където Чавдар Ивайлов се опита да изчисти, а премина опасно покрай лявата греда. Десет минути след това Карлос Франса стреля неточно към вратата на Ботев.

Две минути преди почивката вратарят на гостуващия отбор Красимир Костов отрази опасен шут на Франса.

През втората част Локомотив достигна до успеха след по-активна игра. В 56-ата минута Луис Суарес беше фаулиран в наказателното поле и Димитър Митков хладнокръвно реализира отсъдената дузпа.

В 68-ата минута Ивайлов би опасно към Александър Любенов, но топката мина на сантиметри покрай вратата на столичани.

Девет минути преди изтичане на редовното време Галин Минков комбинира с двойно подаване с Карлос Франса, след което шутира, но успя да намери очертанията на вратата на Ботев Враца.

В допълнителното време Любенов спаси победата на столичани, намесвайки се решително след опасен удар на Красимир Тодоров.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0
1:0 Димитър Митков (58, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 33. Алан Диас, 5. Даниел Ками, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (к), 31. Красимир Станоев, 10. Валентин Николов, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса;

Треньор: Стойчо Стоев;

БОТЕВ ВРАЦА: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански (к), 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 11. Жан Пиер да Силва, 23. Браян Мендоса;

Треньор: Даниел Моралес;