Стойчо Младенов: Гриша Ганчев ме употреби като други легенди

Стойчо Младенов: Гриша Ганчев ме употреби като други легенди

"ЦСКА се управлява като Литекс", заяви той

Искам единен ЦСКА преди да си отида от този свят. Това заяви новият оперативен директор на ЦСКА 1948 Стойчо Младенов. Наскоро Екзекуторa на Ливърпул стана част от ръководството на тима, който играе домакинските си мачове на стадиона в Бистрица, и разбуни духовете сред "червените" фенове. 

Веднага бе заклеймен като "предател", но самият Младенов твърди, че не е имал друг избор, тъй като на "Армията" е бил употребен и захвърлен.

"В ЦСКА винаги е съществувала една мистика, тайнственост. Имаше (преди) една последователност в политиката на ЦСКА, всички ръководители я спазваха. На най-добрите и заслужили футболисти даваха възможност да продължат да работят в системата на ЦСКА, докато сега се получава обратното – употребяват ни и ни захвърлят. И ни принуждават да взимаме такива решения, каквото взех и аз. Гриша Ганчев управлява ЦСКА по модела, по който ръководеше Литекс в Ловеч. Но има много голяма разлика между двата клуба", сподели Младенов пред бтв.

"Любовта ми към ЦСКА никой не може да ми я отнеме. Това, че съм преминал сега в ЦСКА 1948 - един клуб, създаден и основан от фенове на ЦСКА, и бивши мои колеги… Искам да попитам защо ние сме там? Бяхме употребени и изхвърлени. Мен ме принудиха. Отнесоха се много лошо с мен. Отношението след декември беше катастрофално! Къде да отида? Тук виждам, че цесекарството се спазва."

Той разкри и защо е решил да премине в ЦСКА 1948. "Целта на моето влизане в ЦСКА 1948 - да имаме единен ЦСКА. Никой не приема две ЦСКА-та. Не може да има такова разделение. И аз така мислех, и на мен така ми говориха, че ЦСКА 1948 е създаден, за да пречи на другото ЦСКА, но сега се убедих, че не е така. В клуба, в който ще работя, не пречим на никого. Една от задачите ми е да стоплим отношенията с ЦСКА, да имаме разбирателство. Да имаме единен ЦСКА. ЦСКА на феновете. Вие представяте ли си, ако се обединим всички, какъв ЦСКА може да притежаваме? Аз си го представям и мечтая за това!".

"Мисля, че съм на точното място. Отново съм сред свои.“

"Знам, че феновете се засегнаха много. Знам за тяхната реакция и тяхното разочарование, но във времето те ще разберат защо съм прав и защо съм отишъл тук. Защото искам единен ЦСКА и тук мога да работя за този единен ЦСКА. Никой не го устройва да има две ЦСКА-ата. И във времето ще видите отново, че имаме един ЦСКА. В това съм убеден, защо тези, които работят в 1948, са не по-малко цесекари от тези, които в момента са на "Армията". Не по-малко", категоричен е специалистът.

Преди около година Младенов замени Любо Пенев начело на ЦСКА - София и двамата дългогодишни приятели си размениха реплики чрез медиите. Сега заедно ще работят в ЦСКА 1948, но Младенов успокои Ел Голеадор, че няма намерение да го сменя.

"Любослав Пенев да не се притеснява, никого не искам да сменям. Аз си имам други задължения. Той каза, че има мнение за мен, аз имам за него. Важното е да работим за общите цели на клуба. Приключих с треньорството", завърши Младенов.

Достанич: Арда е много добър отбор, не можахме да вкараме

Старши треньорът на Славия – Ратко Достанич, разясни какво е състоянието на Кристиян Стоянов и Жордан Варела, лекуващи травми

Тунчев: Момчетата не се предадоха

Наставникът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев поздрави своите футболисти за проявения характер при успеха с 2:1 над Славия

ИЗВЪНРЕДНО: Зингаревич публикува писмо, каза, че се чакат пари от ЦСКА и Марсилия

Старото ръководство на Ботев Пловдив пусна декларация до БТА, в която прави финансови разяснение за състоянието, в което е оставен клуба

Карагерен: Треньорът ще ни дърпа ушите

Крилото на Арда (Кърджали) Бирсент Карагарен заяви, че победата с 2:1 срещу Славия е заслужена, но отчете, че отново се е получило отпускане в редиците на тима

Арда пречупи Славия с гол в 89-та минута в Кърджали (ВИДЕО)

Кърджалийци записаха първи успех за 2026 година в efbet Лига

Алвеша след загубата срещу ЦСКА: Не ни стигна да отбележим гол, нямахме сили

Треньорът на ЦСКА 1948 логично бе разочарован