Светослав Дяков ще дебютира като треньор на Пирин

Светослав Дяков ще дебютира като треньор на Пирин

Легендата на Лудогорец ще води родния си тим срещу Септември

Утре от 17,30 часа Пирин посреща Септември (София) в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. "Зелените" са на 15-о място в класирането с актив от 8 точки и ще търси втора победа от началото на сезона.

В миналия кръг "орлетата" отстъпиха при гостуването на Ботев (Пд) с 1:3, а няколко дни по-късно клубът се раздели по взаимно съгласие с наставника Красимир Петров.

В предстоящата среща начело на отбора ще бъдат Васил Петров и спортният директор Светослав Дяков. Извън плановете им със сигурност остават продължаващият да лекува контузия полузащитник Красимир Станоев и бранителят Вячеслав Велев, който е наказан.

Предстоящият съперник Септември заема 13-то място в класирането с актив от 10 точки след 2 победи, 4 равенства и 8 поражения. В миналия кръг тимът от София завърши наравно 0:0 с Левски.

Последният двубой между Пирин и Септември бе във Втора лига през сезон 2020-21. Тогава столичани спечелиха с 3:1 на стадион "Христо Ботев", а преди в първия мач от въпросния сезон това Пирин надделя в квартал "Драгалевци" с 2:0.

Пирин е фаворит в този мач според букмейкъра Efbet. Той приема залози за "единица" при коефициент 2,10. Равенството е оценено с 3,50, а евентуален успех на гостите с 3,85. 

Сериозен интерес от чужбина към вратаря на Берое Артур Мота

Това призна спортният директор на заралии

ПЪРВО В NS: Павлин Николов плати и спаси лиценза на Спартак Вн

Вижте подробности

Делова и Скаршем се връщат в строя на ЦСКА за Берое

„Червените“ потвърдиха травмата на Локило

Караиванов: Ще има правило за брой български футболисти на терена

Шефът на БПФЛ коментира актуалната тема с българите и чужденците в родните отбори

Билети между 20 и 50 лв. за Лудогорец – ЦСКА, Караиванов обясни за секторите

Финалът за Купата на България е на 22 май

Лоша новина за ЦСКА: Джейсън Локило се контузи

Крилото със сигурност пропуска визитата в Стара Загора

В Пловдив: Артур Платек напусна Ботев

Спортният директор напусна „жълто-черните“

Феновете на ЦСКА готвят супер хореография за финала с Лудогорец

Феновете на ЦСКА започнаха да събират средства, за да направят супер хореография за финала за Купата на България с Лудогорец. 

Мазир Сула няма да играе в Арда

Някой пусна слух за звездата на Черно море точно преди този мач