Търново прави Етър 2

Търново прави Етър 2

"Ня­ма да оставим Велико Търново без футбол", обяви кметът Даниел Панов

„Велико Търново на­есен ще има отбор и школа, няма да допус­нем в града да няма футбол", заяви кметът на Велико Търново Даниел Панов. Той да­де старт на подмяната на тревното покритие на стадион „Ивайло", която ще продължи 3 месеца. 600 000 лева струва ремонтът, а още 200 000 лева са предвидени за отоп­лителна и поливна система. Следващият етап пък са нова писта и електрическо освет­ление. Заради ремон­та Етър се изнесе напролет в Сливен, а бъдещето му във Ве­лико Търново засега не е ясно заради обтегнатите отношения с общината и феновете.
 
„От септември насам нямаме никаква яснота за финансово­то състояние на клуба и какви са задължени­ята му. Уволниха Цан­ко Цветанов, взимат основно чужди играчи - не можем да се ме­сим в това, но няма да участваме в съдру­жие, в което няма фи­нансова яснота. Не е виновен кметът, че Етър не си плаща сметките и заплатите", коментира Даниел Па­нов.
 
Той заяви, че общи­ната ще изчака края на сезона, за да се ви­ди в каква посока вър­ви клубът и дали ще получи лиценз за до­година, а през това време ще бъде обно­вен стадионът.
 
„Ще изчакаме раз­витието на нещата, но имаме решение и ня­ма да оставим Велико Търново без футбол", заяви кметът.
 
„Виолетовата" агит­ка вече се обяви за ремонта на стадиона и е на мнение отборът да не се връща във Велико Търново, фе­новете дори отпразну­ваха с шампанско на­чалото на реконструк­циите.
 
В същото време сто­тина великотърновци пропътуваха пътя до Сливен, за да подкре­пят тима в мача с Монтана. Треньорът Сердар Даят пък зая­ви, че отборът е на Велико Търново, и съ­жалява, че повече зрители не са успели да изживеят радостта от победата.
Челси разби Уулвс и излезе втори в Англия (ВИДЕО)

"Сините" вкараха три гола на противника през второто полувреме

Шопов и Осиек записаха загуба от лидера в Хърватия Хайдук и са на дъното (ВИДЕО)

Отборът на българина отстъпи с 0:2

Двама халфове се завръщат в групата на Славия за домакинството на Монтана

Кристиян Стоянов и Исак Соле са на линия

Атлетико (Мадрид) се изравни с Барса след четвърта поредна победа (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" надвиха без особено големи трудности гостуващия Леванте

Ето как ЦСКА отпразнува успеха над Левски (ВИДЕО)

След успеха в съблекалнята на „червените“ имаше много настроение

Сагерас след загубата: Не си вкарахме чистите ситуации, момчетата се раздадоха

Треньорът на Берое не бе разочарован от видяното срещу Локо (Пловдив)

Косич: Берое ни затрудни, създаде ни сериозни проблеми днес

"Седмицата бе трудна за нас", отсече треньорът на Локо (Пловдив)

Атлетиката си избра ново ръководство без Ивет Лалова

Общото събрание на Българската федерация по лека атлетика избра нов Управителен съвет.

Боримиров: Съживяваме мъртъвци

Изпълнителният директор на Левски Даниел Боримиров бе видимо ядосан след поражението с 0:1 от ЦСКА, което прекъсна серията на „сините“ от шест последователни победи във всички турнири.