Тасевски под въпрос и за дербито с ЦСКА

Тасевски под въпрос и за дербито с ЦСКА

Македонецът все още не се е излекувал от настинката си

Дарко Тасевски е noд Въп­рос за дербито с ЦСКА в петък. Македонският полуза­щитник се разболя в средата на миналата седмица и все още не тренира с отбора. Халфът лежи на легло в дома си и гълта антибиотици, а на „Герена" все още нямат ясна представа докога той може да боледува.

Първоначално се смяташе, че става дума за настинка, ко­ято ще отмине за няколко дни, но изглежда положение­то е по-сериозно. Лекарите на клуба все още не могат да бъдат категорични дали Тасевски ще се възстанови напъл­но преди дербито, до което остават само четири дни. От щаба на сините се надя­ват македонецът да оздравее в първите дни на тази седми­ца, за да може да бъде използ­ван във вечното дерби.

Офанзивният халф е първи избор на мениджъра Георги Иванов за титуляр зад напа­дателя. Евентуална липса на Дарко би усложнила ситуаци­ята за Гонзо, тъй като той възнамерява да пусне Иван Цветков на върха на атака­та и да върне Сьорд Арш на пейката. Подобен ход обаче би оставил мястото на Тасевски свободно. Срещу Калиак­ра на позицията зад нападателя започна именно Цвет­ков. Той обаче бе изнесен на върха на атаката след смяна­та на Арш, а Владимир Гаджев заигра като офанзивен полу­защитник. Това бе нестанда­ртно решение за Георги Ива­нов, така че той едва ли би пробвал същата схема срещу ЦСКА. Още повече че изтег­лянето на Гаджев по-напред също отваря дупка, но в дефанзивния вал на отбора. Ре­зервни варианти пред Гонзо в тази линия на терена са ко­лебливите Лъчезар Балтанов и Мариян Огнянов. 

БПФЛ с важна информация за феновете преди финала на Sesame Купа на България

Вижте какво информираха организаторите ден преди финалния сблъсък на "Васил Левски"

Спартак Вн получи тежък удар преди важния мач

Проблем възникна в центъра на защитата на Спартак Варна преди важния последен мач с Локомотив София в петък у дома

Черно море трепери за важен играч

В Черно море са притеснени за състоянието на Живко Атанасов

Средно по 5000 души на "Колежа" този сезон

Ботев Пловдив публикува данни за средната посещаемост на домакинските мачове на “Колежа”

Левски е третият отбор с най-големи шансове да премине първия кръг на Шампионската

Българският първенец Левски е третият отбор с най-големи шансове да премине през първия кръг на Шампионската лига, твърди статистическата платформа Football Meets Data

Предстои седмото издание на „Турнира на талантите“

Между 22 и 24 май 2026 г. Национална футболна база ще бъде домакин на седмото издание на „Турнира на талантите“ – едно от най-значимите събития в календара на детско-юношеския футбол в България