Тежък удар по ЦСКА: Бусато е аут до края на сезона

Тежък удар по ЦСКА: Бусато е аут до края на сезона

Вратарят получи контузия по време на тренировка

Вратарят на ЦСКА Густаво Бусато ще е аут до края на сезона, разкрива “Тема Спорт”. Стражът се контузи в една от последните тренировки по време на лагера в Турция, когато нарани лакътя си. За съжаление са се сбъднали най-мрачните прогнози и освен травма в ставата той има разкъсване на връзки. Прегледите са показали, че бразилецът ще трябва да се подложи на операция, която по негово настояване ще бъде извършена в чуждестранна клиника. След интервенцията ще са необходими минимум два месеца пълен покой, а чак след това той може да започне рехабилитация, раздвижване и леки натоварвания.

При всичко това изглежда, че почти сигурно сезонът за Бусато приключи. Стражът дори е провел разговор с ръководството на клуба, като е пожелал след операцията да се прибере в родината си и там да премине всички процедури, докато е напълно готов да стартира пълноценни тренировки. Това обаче e породило дискусии и тепърва ще стане ясно къде ще протече възстановяването му.

Както е известно, през есента Бусато се подложи на друга операция, след като пострада след удар в главата по време на мач с Ботев Враца в София. Тогава интервенцията се извърши в Бразилия, но вратарят побърза да се прибере в България, за да започне тренировки и да продължи битката за титулярно място с Иван Дюлгеров. През зимата ЦСКА привлече и вратар номер едно на Беларус Фьодор Лапухов. Именно той ще бъде титуляр под рамката през втория дял от първенството.

НА ЖИВО: Локо (Пловдив) - Дунав (Русе) (СЪСТАВИ)

Битката на "Лаута" започва в 21:15ч.

Лудогорец U15 започна успешно сезона след обрат

„Поздравявам момчетата за характера, който показаха“, коментира треньорът Милен Маринов

НА ЖИВО: ЦСКА - Ботев (Враца) 2:0, Иту с две асистенции и червен картон в дебюта си (ВИДЕО)

Следете сблъсъка тук

Лапеня бързо си намери нов отбор

Централният защитник Адриан Лапеня, който вече не е част от ЦСКА, може да отиде в отбора, желаещ го най-силно това лято - Сеута

Веласкес ще даде пресконференцията си преди АЕК в понеделник

Пресконференцията на старши треньора на Левски Хулио Веласкес преди първия мач от плейофите в Шампионската лига срещу АЕК (Атина) ще се проведе в 18:00 часа в понеделник (17 август) на Националния стадион „Васил Левски“

Треньорска смяна в Лудогорец

Шведският треньор Микаел Старе обяви официално раздялата си с Лудогорец чрез публикация в социалните мрежи