Тодор Янчев вика 18-годишен от Локо Пд при младежите

Тодор Янчев вика 18-годишен от Локо Пд при младежите

Селекционерът на младежкия национален тим Тодор Янчев се готви да включи футболист на Локомотив Пловдив в състава за евроквалификациите в края на март.

Става дума за 18-годишното ляво крило Севи Идриз. На 27 март „трикольорите“ ще гостуват на Гибралтар, а четири дни по-късно ще посрещнат Азербайджан.

До момента Идриз е защитавал единствено цветовете на юношеските национални формации, но напоследък все по-често попада сред избраниците на треньора на „смърфовете“ Душан Косич. В последния кръг срещу Черно море младокът получи червен картон, след което словенският специалист е провел индивидуален разговор с него.

Янчев вече е наблюдавал Идриз на живо в няколко срещи, което допълнително подсилва очакванията за дебютната му повиквателна при младежите.

Бихме Косово при 16-годишните (ВИДЕО)

Националният отбор на България до 16 години започна успешно участието си в Турнира за развитие на УЕФА, след като победи Косово с 1:0 в първия си мач.

Треньорът на Берое: За две години не са ми свирили дузпа срещу водещ отбор

Старши треньорът на Берое Хосу Урибе изрази задоволство от играта на своя отбор, въпреки поражението с 0:3 от ЦСКА.

Христо Янев: Трябва ни повече контрол и търпение

Треньорът на ЦСКА Христо Янев коментира успеха с 3:0 над Берое в Стара Загора. Специалистът отличи представянето на вратаря Фьодор Лапоухов и подчерта, че „армейците“ трябва да играят с повече дисциплина.

 Лапеня след първия си гол за ЦСКА: Емоционално е, полагам много усилия

Защитникът на ЦСКА Адриан Лапеня коментира победата с 3:0 над Берое в Стара Загора. Испанецът изведе „армейците“ с капитанската лента под Аязмото и отбеляза първото си попадение с червената фланелка още в началото на двубоя.

ЦСКА разби Берое като гост (ВИДЕО)

Старозагорци изтърваха добри шансове да останат в мача

Гьоко ядосан след 0:5: Позитиви нямаше

Димо Кръстев с травма на "Колежа"