Томаш с най-слаб старт в ЦСКА през XXI век

Томаш с най-слаб старт в ЦСКА през XXI век

Статистиката говори

Александър Томаш вече официално е треньорът с най-слаби начални резултати, водил ЦСКА в 20 поредни шампионатни мача през XXI-и век. Това стана факт след равенството 1:1 срещу Черно море, като 46-годишният специалист остава с успеваемост под 50%.

Досега никой наставник на "червените" не е имал толкова ниска ефективност след 20 двубоя. Томаш е спечелил едва девет победи, докато предшествениците му са достигали поне 12 успеха в този период. Единственото изключение е Стойчо Младенов през 2012/2013 (точно 50%), но тогава ЦСКА бе в изключително тежко състояние и с далеч по-ограничен бюджет.

Независимо от слабите резултати, Томаш остава на поста си, което се възприема като знак за понижаване на критериите в клуба. Преди него треньори с подобни показатели не са оцелявали до 20-ия си мач. За сравнение, последните шампионски треньори – Младенов и Миодраг Йешич, стартираха със 17 победи в този период.

Друг тревожен факт е, че ЦСКА не е побеждавал нито един отбор от Топ 3 в класирането този сезон. Тимът има едва четири спечелени точки от 15 възможни срещу Лудогорец, Левски и Черно море. Това поставя под въпрос шансовете на "червените" да се преборят за SESAME Купа на България, където ще трябва да елиминират два от тези съперници.

Освен това, под ръководството на Томаш отборът не е вкарвал повече от три гола в един мач и бележи средно по 1.5 на двубой. В същото време защитата допуска почти по гол на среща, а тимът не е успял да запише повече от две поредни победи.

Фактите сочат, че Томаш получава безпрецедентен кредит на доверие въпреки слабите резултати, но засега не показва, че може да го оправдае.

Спартак Вн взе френски нападател, играл в Дунав

Спартак Варна привлече френския нападател Луис Пахама, съобщиха от клуба.

Българче с европейска титла по шах

Иван Кукушкин стана европейски шампион по ускорен шах при момчетата до 12 години.

НА ЖИВО: Кауно Жалгирис - Арда 0:0

Червен картон за литовския тим във 2-та минута

Павлин Николов търси два милиона от Спартак (Вн)

Тежки моменти за Спартак (Варна)

Общинският съвет с призив към местния бизнес за спасяването на Спартак (Варна)

Общата сума на текущите задължения на клуба надвишава 4,4млн. лева

ЦСКА с мощен удар, взе голмайстора на efbet Лига

Берое продава Годой на "червените"

Илиан Илиев обяви групата на Черно море за мача с ЦСКА

Димитър Тонев и Жоао Бандаро се завръщат

Лудогорец пусна в продажба билетите за визитата в Унгария

“Орлите” с важна информация за феновете си

Левски се раздели с полузащитник

Договорът на нигериеца е прекратен по взаимно съгласие