Томаш: Това не е ЦСКА, ще има освободени (ВИДЕО)

Томаш: Това не е ЦСКА, ще има освободени (ВИДЕО)

Селекцията е задължителна

Новият старши треньор на ЦСКА Александър Томаш даде първото си интервю, след като пое "червените". За негово съжаление то дойде след неуспешния му дебют и загубата с 0:1 от Ботев (Пд). Специалистът даде да се разбере,че ще действа с размах и ще има сериозни промени в клуба през следващите седмици. 

"Видях реакция, но това не стига. Това, което за пръв път си позволявам да кажа е, че това не е ЦСКА. По най-бързия начин трябва да го разберат. А ако не са го разбрали, нямат място тук. Не гледам назад, мога да гледам напред. Има неща, в които човек трябва да вярва, а аз вярвам. Убеден съм, че по най-бързия начин рябва да излезем от тази ситуация, трябват резултати. Неприятна загуба, имахме ситуации, но не спечелихме. Не е това футболът, който аз виждам ЦСКА да играе. Трябва да бъдем смели, агресивни..."

"Ще отидем на лагер, ще работим. Имаме добри футболисти, но те се подтискат сами или не заслужават да бъдат в ЦСКА. Тук трябват характери. Трябват ни играчи, които да вярват. ЦСКА има само една цел и тя е да бъде първи. С това разполагам в момента, ръководството прави всичко, за да привлечем нови."

"Мисля, че ЦСКА трябва да промени някои неща в пространството, излизат страшно много информации, ще стопираме някои неща. Трябват футболисти, селекция задължително ще се прави. Естествено, че трябва да има и освободени." 

"Не поемам риск, това е ЦСКА. Израснал съм тук, ставал съм шампион и съм вземал купата. Настръхвам като говоря, послушах сърцето си. Благодаря на собственика на Спартак (Вн). След време не искам да седя и да разсъждавам защо не опитах. По-добре да се проваля и да опитам, отколкото "да не съм имал топките да опитам". Не поемам риск, аз съм задължен."

"Взех решение в мига, в който разговарях с г-н Филипов и когато ми каза, че цялата спортно-техническа власт ще бъде моя и негова."

"Решението за Иван Турицов е мое. Неща, които трябва да останат вътре в кухнята. На мен ми трябват лидери. Това е химия, няма как да ви го обясня. Няма да направя компроми с никой. Искам тези хора да излязат извън зоната си на комфорт. Футболист прави грешка и се държи за главата. Проблемът е, че се страхува, че ще допусне такава. Ако е така, няма място в ЦСКА. Тези сълзи не ги забелязвам."

Скок с три места за България в ранглистата на ФИФА

След мачовете през ноември

Намалиха наказанието на Локомотив Пловдив

Вижте подробности

Мениджърът на спряган за Левски и ЦСКА: Всичко си зависи от него

Сериозен интерес към Лео Пимента

Валери Божинов тренира с Локомотив Пловдив

Oще двама младоци се включиха в заниманието на "смърфовете"

Черно море понесе тежък удар

Живко Атанасов няма да играе срещу Локомотив София

Наша американка: Трябва да похвалим Черна гора

Трябва да похвалим Черна гора. Определено ни затрудниха, но това не бива да ни учудва. Това каза Кайла Хилсман пред БНТ.

Ботев Пловдив поиска среща между БФС, клубовете и телевизията за футболната програма

Вижте позицията на клуба

Директорът на националните отбори: Това е пътят, но трябва още много работа

Ден след успеха на националния отбор с 2:1 над Грузия техническият директор на Българския футболен съюз Кирил Котев очерта впечатленията си от срещата във вторник и направи своята равносметка за световните квалификации пред БТА.

Оборище може да изпусне титулярния си вратар Майкъл Матев

Стражът на панагюрци е привлякъл интереса на клубове от Втора лига