Тони Здравков: Станислав Ангелов е добре дошъл в Левски

Тони Здравков: Станислав Ангелов е добре дошъл в Левски

Наставникът на "сините" отрече "черен" списък на Георги Иванов

Наставникът на Левски Антони Здравков обяви на днешния си брифинг преди мача с Пирин, че халфът на германския втородивизионен Енерги (Котбус) Станислав Ангелов е „добре дошъл” на „Герена”, предаде репортер на Novsport.com. В днешната преса плъзна информация, че „сините” ще се опитат да си върнат универсалния футболист, чийто договор изтича в края на сезона. Здравков обаче каза, че той "лично" не знае за интерес от страна на Левски към бившия им играч, който със скандал напусна „Георги Аспарухов” през 2007 г.  
 
„Аз лично не знам такова нещо. Но той винаги е добре дошъл в Левски”, каза изпълняващият длъжността старши треньор на „сините” Здравков.
 
Наставникът отрече друга публикация в днешната преса, че сериозна заплаха е надвиснала над Елин Топузаков, Димитър Телкийски, Сашо Александров и Седрик Бардон, които са попаднали в черния списък на мениджъра Георги Иванов. „Не е нормално да си направи един списък, при положение че има мачове до края на първенството, в които трябва да бием. Аз лично не го приемем това като мисъл, камо ли като действие”, коментира Тони Здравков, който призна, че след хикса в Мездра е настъпило „смущение” у някои играчи.
 
„Видях едно смущение у нашите футболисти след мача с Мездра, според мен е нормално състояние, след като си загубил точки в борбата за Лига Европа. Но в днешния ден имаше една промяна в техните действия на терена и се надявам да няма срив по никакъв начин.”
 
На въпрос дали слабата игра на Левски в този двубой не е била продиктувана от почивката, която получиха Христо Йовов, Димитър Телкийски и Владимир Гаджев, Здравков каза: „С оглед ситуацията, че бяха изиграни толкова много мачове, оставихме футболистите да почиват (за мача с Локо Мездра). Не се оправдавам с това нещо. Единственият човек, който е заслужил да получи почивка, това е Миро Антонов.”
 
Той добави, че преотстъпените играчи от Левски на Локомотив (Мездра), които изиграха съществена роля за загубените точки миналия кръг, „попадат в полезрението ни, след като имат договор с Левски”. Карето Исмаил Иса, Боян Табаков, Борислав Балджийски и Александър Киров играят под наем в закъсалия отбор, който извъртя 1:1 на „сините” във вторник.
 
„След като един футболист е преотстъпен, моето мнение е, че той трябва да играе срещу собствения си отбор. Как да ги спрат да играят? По този начин ние познаваме безсилие или страх от футболистите, които сме преотстъпили, а не е така”, заяви Здравков във връзка с казуса, който възникна дали въпросните футболисти имат право да участват срещу клуба, който държи правата им.
 
Ето какво каза наставникът за предстоящия съперник Пири: „Пирин е един отбор, който играе много задружно, демонстрира силен колектив на терена и затруднява противниците във всеки един мач и притежава определено един стойностен отбор.”

„Ще се постараем да спечелим всичките мачове до края. Убеден съм, че отборът ще изиграе на ниво тези мачове и ще ги спечели”, завърши Тони Здравков.  
От кого се крие Наско Сираков?

Собственикът на Левски трудно може да бъде видян сред фенове

Славия остана без двама за Ботев Враца

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич определи групата за последния мач от сезон 2024/25 - гостуване на Ботев Враца.

Шокиращо: Сираков и Боримиров не почетоха 111 години Левски!

Феновете на "сините" останаха неприятно изненадани

Петър Димитров за ръководството на Левски: Срам! Това е неуважение към историята

Петър Димитров от Левски на левскарите се изказа изключително критично по адрес на клубното ръководство на клуба, което пропусна днешния празник по случай 111 години от създаването на Левски

Крумовград се мести в Пазарджик, "Коматево" остана без лиценз от БФС

Базата на Ботев Пловдив в “Коматево” остана без лиценз за официални мачове от efbet Лига

Веласкес иска мини-революция с петима нови

Левски ще трябва бързо да се ориентира на пазара при продажба на Келиан ван дер Каап

Без Скудето, но с индивидуална награда за Интер след края на сезона

След драматичната развръзка в последния кръг на Серия “А”, която направи Наполи шампион, бяха раздадени индивидуалните награди за най-изявените лица в шампионата

Спартаклии тръгват с празни джобове и за Стара Загора

Футболистите на Спартак Варна не получиха заплатата си за февруари и тази седмица, въпреки уверенията на ръководството, че тя е преведена от Павлин Николов и е необходимо само неговият счетоводител да извърши елементарна операция

ЦСКА позлатява Пауло Бенто с 1,2 милиона евро

Португалецът Пауло Бенто ще бъде новият треньор на ЦСКА, като само голяма промяна може да не доведе до назначението му