Треньорът и футболистите на ЦСКА се сбогуваха с Вълшебния стрелец

Треньорът и футболистите на ЦСКА се сбогуваха с Вълшебния стрелец

В памет на Жеков до края на сезона „червените“ ще играят със специален надпис

Футболистите и спортно-техническият щаб на ЦСКА, начело с треньора Саша Илич, присъстваха на поклонението пред тленните останки на клубната легенда Петър Жеков.

Събитието се проведе днес във фоайето на сектор А на националния стадион „Васил Левски“, а от клуба бяха подготвили венци. За да изпратят Вълшебния стрелец в последния му път дойдоха някои от най-изявените имена в историята на българския футбол, както и почитатели на гениалния голмайстор. Опелото ще се извърши в 14:00 часа в църквата Света София.

Великият нападател ни напусна в събота на 78-годишна възраст. Той е издъхнал рано сутринта в съня си. В негова памет до края на сезона ЦСКА ще играе с надпис на десния ръкав на фланелките, посветен на Жеков – числото 1944 (годината на раждането му), както и знак за безкрайност.

Ето и какво съобщиха от клуба:

"Армейци, тази сутрин почти целият състав на ЦСКА и спортно техническият щаб, както и десетки близки, роднини, легенди на клуба, привърженици, приятели и колеги си взеха последно сбогом с легендарния голмайстор на армейците и българския национален отбор Петър Жеков. Поклонението се проведе на Националния стадион "Васил Левски", като всички поднесоха венци и цветя пред тленните останки на непрежалимия Петър Жеков.

ПОЧИВАЙ В МИР, ЛЕГЕНДО!

ПОКЛОН ПРЕД СВЕТЛАТА МУ ПАМЕТ!"

Косич определи групата на Локо Пд за финала за Купата

Старши треньорът на Локомотив (Пловдив) Душан Косич определи група от 21 футболисти за финала за Купата на България срещу ЦСКА, съобщиха от клуба. 

Наше момче с две победи в Европейския шампионат по мотокрос

Българският талант в мотокроса Дани Цанков записа пореден успех в BMU европейския шампионат по мотокрос.

Славия - Монтана с променен час за заключителния кръг

БФС с решение по молба на “Нова Броудкастинг груп”

Хърватин в Левски сравни “сините” с Хайдук “Сплит”

“В цялата страна е най-обичаният и популярен отбор”, заяви защитникът

Спартак (Варна) зове за подкрепа във “финала” с Локо (София)

“Соколите” се нуждаят от задължителна победа в заключителния кръг от efbet Лига

Молдова не повика опитните си футболисти за мача с България

Двубоят в Кишинев е на 5 юни