Треньорът на Зрински: Не бих казал, че сме фаворит

Треньорът на Зрински: Не бих казал, че сме фаворит

„Очакванията винаги са позитивни", каза Марио Иванкович

Старши треньорът на Зрински Мостар Марио Иванкович заяви, че неговият тим не влиза като фаворит в сблъсъка с Ботев (Пловдив), въпреки че босненският тим игра в групите на Лигата на конференциите през миналия сезон. Наставникът говори пред медиите преди утрешния мач между двата състава от третия предварителен кръг на надпреварата. 

„Очакванията винаги са позитивни, особено след като елиминирахме Браво. Разузнахме отбора на Ботев. Проведохме 2-3 тактически тренировки. Става въпрос за добър и сериозен тим, с който се надяваме да се справим в утрешния двубой“, започна Иванкович.

„Със сигурност е предимство, че Ботев вече има седем официални мача, но ние вече изиграхме два трудни двубоя срещу Браво. Няма как разликата в броя изиграни срещи да няма значение, но идваме тук, за да постигнем добър резултат преди реванша в Мостар. Добре разузнахме отбора на Ботев. Няма да ни бъде лесно. Съперникът ни има своя 12-и играч – публиката. Ние обаче се подготвяме за това и се надяваме да постигнем позитивен резултат", каза още той и обърна внимание на сблъсъка между двата тима в квалификациите на Лига Европа през сезон 2013/2014, когато "канарчетата" елиминираха босненския тим.

„Бях помощник треньор в Зрински през 2013 година, когато Ботев ни отстрани. В Мостар изиграхме добър мач, но в реванша те ни надиграха и заслужено продължиха. Оттогава обаче израснахме като клуб и отбор и се надявам това да се види и утре", обясни Иванкович.

„Имаме промени в състава в сравнение с тима ни през миналата година, който игра в групите на Лигата на конференциите. Отборът обаче разполага с достатъчно опитни футболисти. Ако ме питате дали сме фаворит – не бих казал. Ако играем на необходимото ниво, шансовете са 50 на 50. Вече известно време сме без нашия най-добър футболист. Липсата му няма как да не се отрази, но успяваме да се адаптираме", заяви наставникът на Зрински по отношение на капитана на отбора Неманя Билбия, който ще пропусне утрешния мач заради контузия.

"Душан Керкез е много добре познато име в Босна и Херцеговина. Не само като футболист, но и като човек. Нямам търпение да се видим утре преди срещата", завърши Марио Иванкович. 

Трагедия! Почина 24-годишен български футболист

Третодивизионният Бдин Видин обяви с огромна тъга, че 24-годишният футболист на клуба Ангел Петров е починал. От клуба изказаха съболезнования на семейството и близките на младия Ачо.

Спартак Варна започва подготовка на 5 януари

Спартак Варна ще започне подготовка на 5 януари с първа тренировка, а ден по-рано към отбора ще се присъедини и треньорът Гьоко Хаджиевски, който пристига от Северна Македония.

ШОК В ПЛОВДИВ! Ботев взима звезда на Локо

Вижте подробности

Арсенал си върна първото място след успех над Брайтън (ВИДЕО)

"Артилеристите" можеше и да изтърват трите точки

Шеф на ЦСКА с новогодишно обещание

Новата година идва с нови предизвикателства, обяви Бойко Величков

Бенин с историческа победа за Купата на африканските нации

Йоан Роше се разписа след рикошет и Бенин записа първата си победа в Купата на африканските нации след 1:0 срещу Ботсвана в мач от Група D.