Царско село би Пирин и в Благоевград (ВИДЕО)

За втори път в рамките на седмица „орлетата“ загубиха от столичани

Царско село постигна втора последователна победа над Пирин (Благоевград) в рамките на седмица.

След като миналия понеделник „червените“ спечелиха с 1:0 в София и пратиха „орлетата“ в плейофите за оцеляване, сега те ги надвиха като гости с 2:0 в първия кръг битката за оставане в елита.

Двубоят от 27-ия кръг на efbet Лига бе решен с два бързи гола в края на първото полувреме, дело на Лукас Мартинс (40) и Венцислав Христов (45+1).

Благодарение на тях „царете“ събраха 19 точки и запазиха шансове за оцеляване, докато „орлетата“ остават лидери във втората четворка на осмицата с 27 пункта преди срещата между другите два отбора в потока – Локомотив (София) и Ботев (Враца).

Домакините започнаха по-уверено срещата и в 10-ата минута изстрел на Антон Карачанаков затрудни вратаря на гостите, а в 12-ата отново Хадим Ндиае трябваше да боксира прострелно центриране отляво на Юлиян Попев.

Царско село отговори с няколко опасни центрирания, като първите 2 не доведоха до опасност, но в 27-ата минута само гредата спаси „орлетата“.

Тогава Джереми Петрис напредна по фланга и намери на далечната греда Венцислав Христов, който от няколко метра улучи страничната греда на опразнената врата, а после се блъсна в нея и не можа да открие резултатa.

Малко по-късно и Карачанаков имаше отличен шанс да го стори, ала стреля право в тялото на вратаря от отлична позиция в 30-ата минута.

Секунди след това гостите сбъркаха при изнасянето на топката и тя бе открадната от Преслав Йорданов, ала неговият изстрел по диагонала премина покрай целта.

В 40-ата минута обаче Николай Бодуров сгреши пред наказателното си поле и позволи на Лукас Мартинс да му открадне топката, а после с прецизен диагонален шут по земя да даде преднина на Царско село в Благоевград – 1:0.

В добавеното време на първата част пък „царете“ удвоиха аванса си. Валентино Пулиезе проби отляво и намери с хубаво центриране в наказателното поле Венцислав Христов, който засече с глава и направи резултата 2:0 точно преди паузата.

След нея Пирин повиши оборотите и се опита бързо да върне поне едно попадение, ала стигна само до 2 неточни удара в началните минути на второто полувреме.

След това обаче Реди Каса можеше да направи преднината на гостите класическа, след като преодоля Христофор Хубчев, но вратарят Янко Георгиев спаси удара му в близкия ъгъл.

Последваха два добри шанса за Пирин, но при първия изстрелът бе блокиран, а в заключителните минути на двубоя топката бе изчистена от голлинията от играч на Царско село.

До края на срещата всеки от отборите можеше да вкара по веднъж, но положенията бяха пропуснати и в крайна сметка „червените“ стигнаха до успеха.

„Зелените“ пък записаха трето последователно поражение на нула в efbet Лига и ще се надяват, че ще спрат негативната серия след седмица, когато посрещат Локомотив (София).

Пирин – Царско село 0:2
0:1 Лукас Мартинс (40)
0:2 Венцислав Христов (45+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 10. Казуки Такахаши, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (к), 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев, 6. Юлиян Попев;

Треньор: Радослав Митревски;

ЦАРСКО СЕЛО: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански (к), 4. Валентино Пулиезе, 7. Джереми Петрис, 8. Айуб Абу, 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 19. Лукас Мартинс, 66. Давиде Витурини, 71. Пламен Крумов, 91. Венцислав Христов;

Треньор: Стефано Макопи.