Цонко Цонев: Съжалявам, че подкрепихме Боби Михайлов (видео)

Цонко Цонев: Съжалявам, че подкрепихме Боби Михайлов (видео)

Благодетелят на Калиакра разкри, че Михайлов и Лечков са ходили и са се молили за подкрепа, която след като са спечелили не са оправдали и са забравили

Кметът на Каварна Цонко Цонев заяви на въпрос на репортер на Novsport.com,  че съжалява за подкрепата, която той и другите клубове са оказали на президента на българския футболен съюз Борислав Михайлов, при последните избори. Благодетелят на Калиакра разкри, че Михайлов и Лечков са ходили и са се молили за подкрепа, която след като са спечелили не са оправдали и са забравили.  
 
Цонев  не подмина да коментира и казуса около наложената финансова санкция на клуба в размер на 62 хиляди лева, заради непроведения мач с Левски. Според него, решението което е взето от страна на БФС не е законосъобразно. Той разкритикува ръководните футболни органи за грешните информации, които се пускат всяка седмица относно наказанието на Калиакра.  „В БФС са длъжни да уважават законите на България и да знаят, че съдът ще решава казуса.  Глобата е административен акт, а всеки такъв подлежи на обжалване. Това сме направили и ние. Към момента санкцията е в софийския административен съд . Аз съм човек, който уважава българските институции. Ще изчакаме решението на Върховния административен съд. Ако се докаже, че глобата е законосъобразна и трябва да платим, ще го сторим след година- две, когато приключат делата.”, сподели още кметът.
 
Цонко Цонев разкри и очакванията си за предстоящия сблъсък между Калиакра и ЦСКА. Двубоят е от изключително значение за домакините, които се борят за оцеляване в „А” група. Според благодетеля им, програмата на отбора е такава, че евентуално подценяване на противник може да доведе до изпадане и всичко зависи от мотивацията на футболистите в срещите до края. Основно желание на Цонев е  мачовете да се решават на терена, а не от умишлени съдийски грешки.
 
 „Не е много лесно да се играе и срещу противниците, и срещу целия футболен съюз. Съжалявам, че победихме Академик и развълнувах някои душици. Извинявам се на всички, които не очакваха да бием, но утре нямам намерение да се извинявам, ако вземем точка и направим добър мач срещу „армейците”. Надявам се да нямаме поредния Богомил Маринов, който да ни свири срещите, тъй като много ще им стане вече.”,допълни кметът.
 
На въпрос какво мисли за победата на прекия конкурент за оцеляване Видима Раковски над Славия, Цонев беше лаконичен : „Питайте Емил Велев как така стана, че паднаха с 1:2.” 
Фенклубът на Локо (Пд) излезе с позиция

Привържениците на “смърфовете” също коментираха случилото се

Локомотив (Пловдив) с обръщение след прекратеното дерби

"Клубът ще извърши обстоен анализ на всичко, което стана днес"

Треньорът на Септември: Равностоен мач

„Знаехме, че ще бъде тежък двубой и тактическо надлъгване“, каза Младен Стоев

Достанич: Славия си заслужи трите точки срещу Септември

„Свалям шапка на футболистите“, заяви треньорът на „белите“

Славия измъкна победата в здрав мач със Септември (Сф) (ВИДЕО)

Илиян Стефанов с дебютен гол за “белите”

Илиан Илиев определи групата на Черно море за Лудогорец

Вижте разширения състав на „моряците“ за неделния сблъсък на „Тича“

Ботев (Пловдив) с официална позиция след прекратеното дерби с Локомотив

"Настояваме Българският футболен съюз да приложи в пълен обем разпоредбите на Наредбата и Дисциплинарния правилник", пишат от „Колежа“

Крушарски: Откога говоря, че тези фенове трябва да ги изгонят

„Локомотив го отнесе заради един симулант“, заяви босът на Локомотив (Пловдив)

Вижте какви санкции се очакват след прекратеното Дерби на Пловдив

Самият делегат на дербито на Пловдив разкри, че очаква решение