ЦСКА 1948 надви безличен Хебър с десет души (ВИДЕО)

"Червените" играха с човек по-малко, но победиха с 3:1

Хебър Пазарджик загуби с 1:3 домакинството си на ЦСКА 1948 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Срещата на "Георги Бенковски" донесе много емоции с четири гола, червен картон и отменено попадение за "червените".

Поражението е четвърто за Хебър в последните пет мача, докато ЦСКА 1948 записа втори пореден успех и събра 29 точки на петото място.

Първото по-опасно положение бе на сметката на ЦСКА 1948. В 7-ата минута след центриране от корнер от страна на Георги Русев, Елитон се извиси над всички и стреля с глава, но Матвей Игонен отрази. Антонио Вутов се опита да направи добавка, но направи нарушение срещу стража на Хебър.

"Гробарите" можеше да излязат напред в резултата в 11-ата минута, когато Олексий Збун центрира от корнер, а Стефан Цонков засече с глава на втора греда. Пред голлинията Елитон се намеси и изби топката в нов ъглов удар, от който не произлезе нищо интересно за Хебър.

ЦСКА 1948 успя да порази вратата на Хубър в 19-ата минута, когато Педриньо напредна през центъра и направи страхотно дълго подаване за Георги Русев, който бе изпуснат и Роберт Мазан. Нападателят на "червените" стреля с глава от движение, не оставяйки никакви шансове на Матвей Игонен да отрази.

Олексий Збун се опита да изненада Генадий Ганев с удар от средна дистанция в 21-ата минута. Топката обаче прелетя над напречната греда на вратата на ЦСКА 1948.

В първата минута на добавеното време Неделко Пишчевич изведе Георги Русев зад гърба на отбраната на "гробарите". Футболистът на ЦСКА 1948 излезе очи в очи с Матвей Игонен, но ударът му не бе в очертанията на вратата.

ЦСКА 1948 продълж да бъде по-активен от своя противник в старта на второто полувреме. В 53-ата минута Георги Русев центрира от корнер на втора греда, където Елитон стреля с глава, а Ивайло Чочев бе на правилното място в точни момент, за да промени траекторията на топката, пращайки я в мрежата.

ЦСКА 1948 остана с човек по-малко на терена в 57-ата минута, след като Генадий Ганев излезе неразчетено и събори Олексий Збун, който излизаше на чиста позиция на границата на наказателното поле. Първоначално Георги Давидов подмина ситуацията, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, главният арбитър изгони стража на "червените".

ЦСКА 1948 стигна и до трети гол, въпреки че бе с 10 души на терена. В 68-ата минута Ивайло Чочев изненадата защитната линия на Хебър и изведе Педриньо зад гърба на отбраната на домакините. Бразилецът остана очи в очи с Игонен и порази целта.

Стилиян Тисовски овладя топката с гръб към вратата и отклони топката към Георги Николов, който не се поколеба и с първото си докосване стреля към долния десен ъгъл, за да върне едно попадение за Хебър в 78-ата минута.

Хебър - ЦСКА 1948 1:3