ЦСКА 1948 нанесе първа загуба на Арда в Кърджали (ВИДЕО)

„Червените“ с класика в отложен мач, изпревариха Левски

ЦСКА 1948 нанесе първа домакинска загуба на Арда (Кърджали) през този сезон в елита.

„Червените“ спечелиха с класическото 3:0 отложеното си от III кръг гостуване в българската футболна efbet Лига.

Гостите вкараха всичките си попадения след статични положения, но като цяло надиграха своя опонент и заслужено спечелиха.

Двата отбора трябваше да се срещнат ден по-рано, в мач от XVIII кръг на елита, но той бе отменен заради снега в Бистрица и вместо това двубоят бе насрочен за понеделник.

Днес точни за ЦСКА 1948 бяха националът Георги Русев (18‘), който вкара директно от корнер, Неделко Пишчевич (29‘) и Елитон (48‘).

След успеха си гостите събраха 29 точки и заеха 5-о място във временното класиране, докато Арда остана с 1 по-малко на 7-ата позиция.

Първата добра възможност за гол на "Арена Арда" бе за столичния тим.

В 14-ата минута Неделко Пишкович бе намерен пред границата на наказателното поле и стреля от движение. Топката рикошира в защитник на домакините, след което срещна страничната греда.

Малко по-късно обаче късметът се обърна и ЦСКА 1948 откри резултата. В 18-ата минута Георги Русев центрира от корнер и топката премина през купа от играчи, след което спря в мрежата на домакините, за да поведат „червените“ с 1:0.

Само десетина минути по-късно гостите удвоиха след ново центриране. Русев изпрати топката в наказателното поле от корнер. Тя бе засечена от Ивайло Чочев, който стреля с глава към задната греда. Там напълно непокрит се оказа Неделко Пишчевич, който вкара един от най-лесните голове в кариерата си и първия си с екупа на ЦСКА 1948.

До края на полувремето не се случи нещо по-интересно в Кърджали, но почти веднага след рестартирането на играта "червените" стигнаха и до трети гол.

Напълно идентично с първите два той дойде след изпълнение на фаул. Русев прати по отличен начин топката около границата на вратарското поле и там Елитон надскочи отбраната на Арда, за да вкара с глава за 3:0.

В 70-ата минута Арда пропусна отличен шанс да намали. Тонислав Йорданов овладя на крак центриране от десния фланг в наказателното поле и стреля, но защитникът Елитон изби топката от голлинията.

Седем минути по-късно домакините пропуснаха нова отлична възможност. Преслав Боруков напредна по лявото крило, достигна до аутлинията и върна топката към Иван Коконов. Полузащитникът на Арда обаче стреля слабо и ударът му стигна само до това да се отклони в гредата.

Малко след това Ел Мами Тетах и Преслав Боруков комбинираха помежду си, в наказателното поле, топката достигна до Абубакар Тунгара, но малиецът си поведе дълго топката и не успя да преодолее вратаря на гостите Генадий Ганев.

В последните секунди на срещата Боруков също имаше прекрасен шанс за гол, но от около седем метра стреля високо над вратата на Ганев.

АРДА - ЦСКА 1948 0:3
0:1 Георги Русев (18)
0:2 Неделко Пишчевич (29)
0:3 Елитон (48)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АРДА: 24. Иван Дичевски, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 12. Окезие Ебенезер , 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев (к), 99. Станислав Иванов;

Треньор: Александър Тунчев;

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 15. Симеон Василев, 5. Елитон, 6. Стив Фуртадо, 8. Педриньо, 10. Георги Русев, 18. Ивайло Чочев (к), 20. Антонио Вутов, 21. Емил Ценов, 23. Емил Виячки, 28. Неделко Пишчевич;

Треньор: Николай Панайотов.