ЦСКА 1948 приема Арда в последен мач от кръга

ЦСКА 1948 приема Арда в последен мач от кръга

ЦСКА 1948 и Арда играят последен мач от 8-я кръг на efbet Лига

ЦСКА 1948 и Арда играят последен мач от 8-я кръг на efbet Лига. Двата тима се изправят един срещу друг в Бистрица в 18:00 часа. Двубоят ще се излъчва пряко по DIEMA SPORT, а може да го проследите и с NOVSPORt.COM.

В последните 10 мача на "червените" във всички турнири, тимът записа победи в 4 от срещите, 3 от тях завършиха наравно и загуби 3. Статистиката за Арда в последните им 10 срещи от всички надпревари показва победи 4, равенства 3 и загуби 3.

Под ръковоствовото на Валентин Илиев „червените“ загубиха само от Лудогорец в последните си пет мача и най-накрая успяха да запишат победа през 2024 година. Това се случи при предишното домакинство на Локомотив София. 

Двата тима са съседи в класирането на шампионата до момента. Домакините заемат осма позиция с 14 точки, докато гостите са с една повече и на едно място по-нагоре. В предишните си срещи от първенството двата тима записаха равенства. "Червените" направиха 1:1 с Крумовград, а съставът от Кърджали постигна същия резултат при домакинството си на Берое.

През миналия сезон двата тима се срещнаха на три пъти един срещу друг. На два пъти ЦСКА 1948 победи - 3:0 и 1:0, а веднъж мачът приключи без попадения - 0:0.

Според букмейкъра efbet ЦСКА 1948 е фаворит в двубоя. Вероятността за победа на "червените" е 51,3 процента. Шансовете за равенство са 29,9% а за успех на Арда 20,8%. 

Българска армия ще има най-добрия терен на Балканите

ЦСКА реализира нова ключова стъпка за превръщането на „Българска армия“ в най-модерния футболен стадион в България, след като сключи договор с една от най-утвърдените компании в световен мащаб за изграждане на бъдещия терен на съоръжението, информира клубният сайт на "червените". 

БФС проведе първи по рода си селекционен камп в САЩ

Българският футболен съюз реализира успешно пилотния си проект за идентифициране и проследяване на млади футболисти с български произход, живеещи извън страната.

Капитанът на Спартак Варна се завръща на терена

Капитанът на Спартак Варна Деян Лозев се завръща на терена след близо двумесечно отсъствие.

Ботев Пд с нова атака по Левски заради Армстронг Око-Флекс

Ботев Пловдив публикува ново официално становище по случая с Армстронг Око-Флекс. Във вторник от пловдивския клуб заявиха, че Левски е извършил нерегламентирани действия във връзка с евентуалното привличане на футболиста на „канарчетата“.

Сделката е близо: Мъри дава нападател на Херо

Ботев Пловдив продължава активната си работа на трансферния пазар. „Канарчетата“ са на път да привлекат 19-годишния нападател Ибрахим Сабра от турския Гьозтепе, воден от Станимир Стоилов, съобщава изданието Sporx.

Съдийската комисия към БФС обяви нов курс за футболни съдии

От съдийската комисия към Българския футболен съюз обявиха, че ще проведат нов курс за футболни съдии на национално ниво.