ЦСКА 1948 с втора победа, вкара 3 на Пирин (ВИДЕО)

„Червените“ оглавиха класирането

ЦСКА 1948 постигна втора последователна победа във футболната ни efbet Лига.

След като обърнаха Левски на „Герена“ на старта, сега „червените“ надвиха като домакини Пирин (Благоевград) с 3:0 в първия мач от втория кръг на елита.

Така те загряха по най-добрия начин за европейския си дебют срещу румънския ФКСБ в сряда, макар че в заключителните минути травма получи Педриньо.

Бразилецът вкара втория гол в срещата, разписвайки се от дузпа в 22-ата минута, след като още в 9-ата младокът Стоян Стоичков откри резултата с много красиво попадение.

В заключителниет минути Елитон също прати топката в мрежата, но след намеса на ВАР бе отсъдена засада, докато националът Георги Русев, който се появи като резерва, оформи класиката в първата минута на добавеното време.

Системата за видеоповторения се намеси и в 93-ата минута, когато първо бе отсъдена дузпа за Прин, но впоследствие тя бе отменена.

Така ЦСКА 1948 оглави временното класиране с пълен актив от 6 точки, докато Пирин вече е на последното място с 2 загуби.

Треньорът Рибарски бе дал почивка на някои от основните си играчи, като на пейката за домакините останаха Георги Русев, Антонио Вутов и Емил Ценов, които бяха титуляри срещу "сините".

Първото положение в мача бе за домакините, но Видар Кяртансен с глава стреля покрай вратата. В деветата минута Стоян Стоичков получи топката отдясно, финтира съперник, влезе навътре и с левия крак стреля технично в десния ъгъл на вратаря Максим Ковальов - 1:0. Първият удар на Пирин бе дело на Борис Тютюков, като той бе спасен от Даниел Наумов.

В 19-ата минута съдията Иво Андреев отсъди дузпа за ЦСКА 1948 за игра с ръка на Гезим Пепси. Зад топката застана Пердиньо, който вкара и срещу Левски, като бразилецът този път бе точен с отсечен удар в десния ъгъл на вратата - 2:0.

През втората част домакините намалиха темпото и дадоха почивка на някои от основните си футболисти. В 80-ата минута Симеон Алексендор от Пирин изпревари вратаря Наумов и подаде на Тютюков, който центрира към Даниил Кондраков, но последният пропусна отблизо.

Веднага след това Ерденис Гурища проби отдясно и подаде на Елитон, който засече топката във вратата на гостите, но след преглед на ВАР третото попадение на ЦСКА 1948 бе отменено.

В добавеното време на мача след изпълнение на корнер Георги Русев вкара третия гол за ЦСКА 1948 с глава.

Малко преди последния съдийски сигнал реферът Иво Андреев отсъди дузпа за Пирин за игра с ръка на Георги Русев, но след като прегледа отново ситуацията на видеоповторение отмени решението си.

На ЦСКА 1948 му предстои в сряда първи домакински мач от втория кръг на Лигата на конференциите срещу румънския ФКСБ.

ЦСКА 1948 – Пирин 3:0
1:0 Стоян Стоичков (9)
2:0 Педриньо (22, дузпа)
3:0 Георги Русев (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 4. Мики Орачев, 5. Хелитон (к), 87. Симеон Петров, 24. Ерденис Гурища, 22. Реян Даскалов, 13. Стоян Стоичков, 39. Парвиз Умарбаев, 11. Бирсент Карагарен, 8. Педриньо, 9. Видар Орн Кяртансон;

Треньор: Атанас Рибарски;

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров (к), 31. Александър Бучков, 17. Борис Тютюков, 7. Владимир Медвед, 77. Гезим Пепси, 10. Даниил Кондраков, 8. Дмитро Семенив, 11. Иван Тасев, 29. Мартин Бачев, 83. Христо Попадийн;

Треньор: Радослав Митревски.