ЦСКА и Славия излизат за задължителна победа на Овча Купел

ЦСКА и Славия излизат за задължителна победа на Овча Купел

Двата столични клуба се изправят един срещу друг в директен сблъсък за тройката

Отборът на ЦСКА гостува на Славия в столичното дерби от 27-ия кръг на родната „А” група. Това ще бъде 118-и двубой между двата отбора за първенство. Балансът е с убийствено предимство за „червените”. Те имат 60 победи срещу 21 за белите, а 36 мача са завършили наравно. Головата разлика е 187 на 111 за ЦСКА.

Двата тима със сигурност излизат за победа на стадиона в квартал Овча Купел днес от 15:00 часа. Срещата се явява директен сблъсък за третото място в „А” група, което дава право на участие в турнира Лига Европа. ЦСКА няма право на грешка в борбата за второто място. За Славия пък това се явява последен шанс да настигне откъсващите се три отбора в класирането.

Червените си върнаха самочувствието, след като победиха водача в класирането Литекс, а Адалберт Зафиров ще може да използва почти всичките си футболисти, като са възможни някои изненади в стартовия състав. Липсват единствено контузените Коста Янев и Маркиньос.

Неговият колега Вили Вуцов също може да разчита на всичките си футболисти, с изключение на контузения Богомил Дяков, който е аут до края на сезона.

СХЕМИТЕ

Славия няма да изневери на обичайната си схема 4-4-2. В центъра на защитата се завръща капитанът Йордан Петков, който ще си партнира със Стив Ренет. Даниел Пеев и Галин Иванов ще атакуват по двата фланга, а Вуцов ще избира партньор на Павле Попара в средата, измежду Николай Петров и Дюлгеров. Жуниор и Тодор Колев ще си партнират в атака. Изненадата за ЦСКА, която готви треньорът на Славия Велислав Вуцов, е завръщането на Франсиско Алберони. Има вероятност Вуцов да изненада ЦСКА, като заложи на бразилеца в средата на терена.

ЦСКА пък най-вероятно ще заложи на схема 4-5-1. На върха на атаката ще бъде Руи Мигел или Дормушали Саидходжа. Мишел Платини разочарова с изявите си и ще остане резерва. В средата ще действат Тодор Янчев, Светослав Петров, Флорентин Петре, Румен Трифонов и Елиот Гранден. Последният ще играе зад гърба на централния нападател.
УЕФА даде международен статут на наши съдии

Мартин Великов с шанс да свири в Европа

Треньорска рокада в efbet Лига

Монтана се разделя със старши треньора Анатоли Нанков, както и с неговите асистенти Илиян Памуков и Светлан Кондев

Лудогорец пусна в продажба билетите за Рейнджърс

Лудогорец съобщи на своите фенове, че билетите за гостуването на Рейнджърс от 7-ия кръг на основната фаза на Лига Европа вече са в продажба.

Челси настигна Нюкасъл от 0:2, изпусна победата (ВИДЕО)

“Сините” наваксаха пасив от 2 гола

Божинов в мач в подкрепа на Любо Пенев, Левски и ЦСКА осигуриха фланелщиге

Бившият национален състезател Валери Божинов ще се включи в благотворителен турнир, който ще се състои утре в „Драгалевци“, а събраните средства ще бъдат дарени за лечението на легендата на българския футбол Любослав Пенев.

Треньорът на Астън Вила уверен в отбора си

Увереността на мениджъра Унай Емери се повишава заради формата на отбора, тъй като Астън Вила се стреми да увеличи победната си серия до двуцифрен брой.

Локомотив (София) отвори клубен магазин за феновете си

От столичното Локо приемат и онлайн заявки до днес

Руски борец:  Ще направя всичко, за да оправдая очакванията на България

Състезателят по борба свободен стил Шамил Мамедов категорично е настоявал да се присъедини към националния отбор на България. Това каза пред ТАСС Михаил Мамиашвили, президент на Руската федерация по борба.

Манчестър Юнайтед готви солидна селекция

Манчестър Юнайтед не е напълно удовлетворен от работата си на последния трансферен пазар и с цел да промени посоката, ръководството на „Олд Трафорд“ вече е очертало ключови приоритети и нови идеи за подсилване на състава.