ЦСКА на полуфинал след икономично 1:0 над Арда (ВИДЕО)

ЦСКА победи Арда с 1:0 на Националния стадион "Васил Левски" в четвъртфинален мач от турнира за Сезам Купа на България по футбол и се класира за полуфиналите.

Мачът на стадион „Васил Левски” започна с натиск за „червените”. Още в първите минути домакините стигнаха до два поредни корнера пред вратата на съперника, но вратарят на кърджалийци не бе затруднен особено. В 8-ата минута Иван Турицов отправи страховит шут от дистанция след аситенция на Кареасо, но изстрелът му профуча над вратата на гостите. Тобиас Хайнц също бе много близо до попадение, но след удара му, топката рикошира в защитник на Арда и не затрудни стража на „небесносините”.

В 18-ата минута ЦСКА излезе напред в резултата след отлично изпълнение на заучено положение. Хайнц пусна пас по земя към Линдсет, който елегантно с пета продължи към вратарското поле, където Амос Юга бе забравен и безпроблемно прати топката в мрежата - 1:0.

В 22-ата минута "червените" бяха близо до втори гол след пробив на Асприля отдясно, преодолявайки двама съперникови футболисти. Крилото намери Хайнц, който пробва да се разпише с едно докосване, но в последния момент ударът му бе блокиран от бранител в синьо.

В 39-ата минута Станислав Иванов от Арда бе изпуснат от Тибо Вион, след което открадна топката от Християн Петров, който опита да я изчисти, напредна, остана очи в очи с Бусато, но бразилският страж застана добре и отрази не чак толкова качествения му удар.

В 49-ата минута Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар на първа греда, където Юрген Матей засече топката с глава и застраши вратата на Арда, но Анатолий Господинов успя да избие.

В 68-ата минута Линдсет получи пред границата на големия пеналт и отправи удар с левия крак, но високо над вратата. Десет минути по-късно резервата Крачунов не се ориентира по най-добрия начин при центриране отляво, резервата Стойчев овладя и отправи силен удар към близкия ъгъл, но в аут.

В 89-ата минута пред резервата Тютюков се появи една от малкото възможности за гостите, но нападателят стреля покрая дясната греда.