ЦСКА няма да играе в Европа

ЦСКА няма да играе в Европа

"Червените" се отказват от евротурнирите и образуват ново дружество, твърди "Тема спорт"

ЦСКА почти сигурно няма да взе­ме участие в предстоящата еврокампания, жребият за която се тегли в понеделник. Много е веро­ятно червените да обявят днес, че напускат всички турнири. Ако това стане, ще е стъпка към пре­образуването на клуба и създаването на ново дружество, каквато е и идеята. До утре сделката с евен­туалното ново дружество трябва да е приключена, а в понеделник да бъде вписана в Търговския регистър.

Проблемът е, че времето притиска ЦСКА и процедури, кои­то изискват  по-дълъг период, трябва да бъдат направени само за 3 дни. Ако все пак всичко завър­ши така, както е планирано, ново­то дружество ще е с име ЦСКА 1923. Съществува обаче вероят­ност всичко да се провали, като при подобна развръзка ЦСКА поч­ти сигурно ще загуби лиценза си заради необслужени плащания, едно от които е към Стойчо Младенов.

В същото време стана ясно, че на Христо Стоичков му е предло­жено да стане притежател на ак­циите на ЦСКА и да бъде прези­дент на клуба.