ЦСКА отличи националите си

ЦСКА отличи националите си

ЦСКА се похвали с националите си, които според „армейците“ са се представили на високо ниво

ЦСКА се похвали с националите си, които според „армейците“ са се представили на високо ниво. Сред българите са отличени Станислав Шопов, младежкият национал, който е спряган за трансфер в Ботев Пловдив, както и Васил Каймаканов представител на юношите до 19 години. 

Сред чужденците над всички бе Лумбард Делова, който записа две победи с родината си Косово. Защитникът игра без смяна и при (2:1) срещу Литва и в домакинството на Кипър (3:0).

„Станислав Шопов се представи на висота за младежкия национален отбор на България, който се противопостави успешно на победителя в квалификационната група за Евро 2025 Германия, като загуби с 1:2 след попадение на домакините от спорна дузпа. Шопов асистира за попадението на Никола Илиев за 1:1, а 4 дни по-късно имаше основна роля и при победата като гост на Израел с 1:0. Станислав стартира като титуляр и бе на терена до 80-тата минута. Той бе един футболистите на първия и втория тим на ЦСКА, които бяха ангажирани с различни национални гарнитури през последния международен прозорец.

Християн Петров записа 90 минути при вчерашната тежка загуба на България с 0:5 като гост на Северна Ирландия в мач от УЕФА Лига на нациите, а в същия двубой Илиан Илиев влезе като резерва в края. Петров, Илиев, както и другите двама повикани в представителния ни тим – Иван Дюлгеров и Иван Турицов, не взеха участие в първия мач срещу Люксембург (0:0) 3 дни по-рано. В споменатия двубой като титуляр за гостите стартира Мика Пинто, който бе заменен в 61-вата минута. Пинто записа пълни 90 минути в следващия мач на тима от Великото Херцогство – гостуването на Беларус (1:1).

Божидар Петров и Васил Каймаканов започнаха като титуляри в първата проверка на юношеския национален отбор на България до 19 г. срещу Молдова (4:1), като Каймаканов откри резултата за младите „лъвчета“ в 9-тата минута. Във втората контрола срещу същия тим двамата отново започнаха от първата минута, но този път двубоят завърши наравно – 1:1, като България пропусна и дузпа.

Лумбард Делова се представи много силно при двете победи на Косово съответно срещу Литва като гост (2:1) и Кипър като домакин (3:0) от УЕФА Лига на нациите. Бранителят на армейците игра пълни 90 минути и в двата мача, като получи най-висока оценка от бранителите на своята държава.

Матиас Фаетон също взе участие от първата до последната минута и на двата двубоя на Гваделупа срещу Мартиника от КОНКАКАФ Лига на нациите, в които страната му записа загуба и равенство.

Нападателят Годуин Коялипу записа едно полувреме при първото поражение на ЦАР от полуфиналиста от последния мондиал Мароко (0:5), а при второто (0:4) остана на терена до 57-мата минута. Двубоите са част от квалификационния цикъл за Купата на африканските нации“, написаха от ЦСКА.

В следващия си мач "червените" се изправят срещу Левски. Букмейкърът 8888.bg очаква нискорезултатна среща на "Васил Левски". Възможността за това, според букмейкъра, е 64.9%. Шансът ЦСКА и Левски да си вкарат повече от два гола е 43.5%. 

Илиан Илиев може да надмине Никола Спасов

Илиан Илиев има възможност да надмине Никола Спасов по победи като треньор на Черно море в дербито на Варна в eлита

Още поне два месеца без осветление на "Лаута"

Обществената поръчка за изграждането на ново осветление на стадион "Локомотив" временно е спряна, съобщава "Пловдив24"

Бивш защитник на Левски кара проби в Арда

Матео Стаматов ще се опита да си спечели договор с кърджалийци

Манолев: Ако Величков изкара в ЦСКА до зимата, ще е добре

Вижте мнението му

Боримиров: Хубаво за България е повече наши отбори да продължават напред в Европа

"Когато има нещо окончателно и двете страни са постигнали споразумение, ние ще информираме и вас, и синята общност", каза той

Левски с Костадинов, но без Сангаре в Баку

"Сините" заминаха за реванша със Сабах

ЦСКА праща Делова към Саудитска Арабия

Централният защитник на ЦСКА Лумбард Делова може и да премине в Ал Наджма – новак в саудитския елит, информира "Мач Телеграф"

Валдас Дамбраускас: Ще поемем рискове

"Ще се стремим да покажем атакуващ футбол и да се класираме за плейофите", каза литовецът

Марин Петков потегля към МЛС?

Един от капитаните на Левски Марин Петков е обект на интерес от страна на клуб от САЩ, твърди „Тема Спорт“