ЦСКА пак на върха, след 3:0 над Хебър (ВИДЕО)

ЦСКА отново оглави временното класиране на футболната ни efbet Лига.

„Червените“ се представиха силно срещу Хебър (Пазарджик) и спечелиха с класическото 3:0 домакинството си от XVI кръг.

Матиас Фаетон откри резултата на „Армията“ в добавеното време на първата част, секунди преди изтичането на първия игрови час Майкъл Естрада (59) удвои, а в последната 90-а минута резервата Станислав Шопов оформи крайното 3:0 със страхотно попадение.

След успеха „армейците“ събраха 35 точки и изпревариха с 2 шампиона Лудогорец, който обаче е с мач по-малко. Хебър остана с 19 пункта в своя актив и без вкаран гол срещу ЦСКА в петте срещи през новия век, макар да взе точка след 0:0 у дома в началото на сезона.

Наставникът на домакините Нестор Ел Маестро, който не можеше да разчита на наказания Амос Юга и на лекуващите се Юрген Матей и Брадли де Нойер, реши да остави на пейката голмайстора Дюкенс Назон.

Топреализаторът на гостите, водени от легендата на „армейците“ Любослав Пенев, пък пропусна мача като освен Георги Николов аут бе и трайно контузеният Октай Хамдиев.

Първата възможност за изстрел се откри пред гостите още в 37-ата секунда, но Марсел Канади стреля над вратата от границата на наказателното поле. Минута по-късно отново австриецът шутира от дистанция, но право в ръцете на Густаво Бусато.

ЦСКА отговори в 5-ата минута, когато след грешка на гостите в защита се стигна до рикошет в пеналта след изстрел на Джонатан Линдсет, но вратарят на Хебър спаси безпроблемно.

В 12-ата минута стражът блесна със страхотно спасяване срещу оказалия се сам срещу него Майкъл Естрада.

Нападателят направи фрапантен пропуск, след като беше изведен очи в очи с Матвей Игонен и имаше достатъчно време да се подготви да стреля, или да подаде на Матиас Фаетон. Той обаче реши да шутира технично и естонският национал отрази с крак.

Натискът на ЦСКА се засили и в 15-ата минута Игонен отново трябваше да демонстрира класата си, тъй като Иван Турицов нанесе мощен шут от близка дистанция, ала Игонен пак спаси.

Секунди след това Естрада се обърна в пеналта и отправи удар, който обаче бе блокиран в корнер.

В 30-ата минута ЦСКА удари греда, след като капитанът в този мач Тобиас Хайнц сложи топката на главата на Браян Кордоба, но той стреля в страничния стълб.

Последваха още няколко намеси на естонския вратар на Хебър, който в 43-ата минута отново отчая Естрада.

Последният бе намерен с чудесно центриране от Тибо Вион точно пред границата на малкото наказателно поле и стреля от движение, но в обсега на стража, който спаси.

Нищо обаче не можа да спаси Хебър в първата минута от добавеното време за първата част.

Тогава Турицов не изведен в коридор и центрира по земя към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Матиас Фаетон засече технично и този път не остави шансове на Игонен.

Така ЦСКА поведе точно преди почивката и се оттегли за нея с минимален аванс.

„Червените“ започнаха на висока скорост второто полувреме и още в началото Хайнц бе изпреварен в последния миг от защитник, преди да нанесе удар от близка дистанция.

В 59-ата минута логичното се случи и домакините удвоиха своя аванс. Майкъл Естрада получи в наказателното поле и овладя на гърди, след което се завъртя и прати топката в далечния долен ъгъл, за да направи резултата 2:0.

Гостите имаха претенции за игра с ръка на нападателя, но отговорниците за системата VAR не видяха такава и попадението беше зачетено.

Последваха пропуски на резервите Назон и Станислав Шопов, но последният реализира изключително красиво попадение в последната минута на редовното време.

Тогава друг играч, появил се от пейката – Данило Асприля, проби чудесно по фланга и подаде към границата на наказателното поле, където Шопов овладя и с майсторски шут в горния ъгъл сложи точка на спора – 3:0.

Така Любо Пенев остана без победа срещу ЦСКА като треньор, а домакините отново превзеха върха и вече са в серия от 12 официални мача без загуба.

ЦСКА – Хебър 3:0
1:0 Матиас Фаетон (45+1)
2:0 Майкъл Естрада (59)
3:0 Станислав Шопов (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 13. Браян Кордоба , 6. Християн Петров, 26. Марселино Кареасо, 17. Емануел Шакич, 14. Тобиас Хайнц (к), 7. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон, 29. Майкъл Естрада;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 3. Сайней Санянг, 20. Асен Дончев, 16. Георги Чорбаджийски, 8. Станислав Шопов, 9. Дюкенс Назон, 30. Данило Асприля;

Треньор: Нестор Ел Маестро;

ХЕБЪР: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев (к), 10. Ангел Бастунов, 21. Марсел Канади, 11. Атанас Кабов, 17. Николас Пенев, 14. Олексий Збун;

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 13. Архан Исуф, 3. Богомил Божуркин, 88. Мартин Янков, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски, 43. Жоао Сеско;