ЦСКА пречупи поляци в 94-ата минута (ВИДЕО)

„Червените“ с първи успех в контролите след 3:2

ЦСКА спечели втората си зимна контрола от подготвителния лагер в Белек.

„Червените“ загубиха с 0:1 от японския Санфрече Хирошима в първата си проверка в Турция, но сега надвиха с 3:2 полския Гурник Забже.

Те поведоха с 2:0, след като вкараха гол още в 42-ата секунда, после 14-кратният шампион на Полша изравни с 2 попадения на Шимон Влодарчук, ала в добавеното време „армейците“ стигнаха до успеха с гол на Мено Кох.

Спарингът започна отлично за „червените“, които откриха резултата след само 42 секунди игра.

Още при първата им атака Браян Морено излезе сам срещу вратаря и технично го преодоля, за да се разпише – 1:0.

Не след дълго колумбиецът имаше възможност да удвои, след като пресече неумело връщане към вратаря и го финтира, след което стреля, но прекалено слабо.

В средата на полувремето Морено бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Тя бе хладнокръвно превърната в гол от Иван Турицов в 25-ата минута.

В 29-ата обаче поляците върнаха едно попадение. Тогава Шимон Влодарчук засече успоредно центриране и направи резултата 2:1.

Малко преди почивката всеки от отборите имаше шанс да го промени, ала не се възползва.

Първо Морено се озова сам срещу вратаря, но реши да го заобиколи и после падна за дузпа, каквато не последва, а след това Дадок не успя да насочи нов успореден пас в опразнената от Евтимов врата.

По време на паузата наставникът на „армейците“ Саша Илич направи редица смени и пусна в игра Жеферсон, Тибо Вион, Жираир Шагоян, Мено Кох, Енес Махмутович и Радослав Живков.

Не след дълго Янжа от поляците бе изгонен заради втори жълт картон, след като настъпи Тибо Вион в центъра на терена.

Последваха положения и за двата отбора, като това за ЦСКА бе пропуснато от Жеферсон, за да се стигне до 80-ата минута, в която Влодарчук се възползва от грешка на Махмутович и изравни.

Въпреки това, ЦСКА не се предаде и стигна до успеха с гол в 94-ата минута, дело на Мено Кох, за да може лидерът в българското първенство да победи 12-ия в полското и да се поздрави с първи успех в зимните контроли.

Следващата такава на ЦСКА е на 24 януари (вторник), когато тимът се изправя срещу австрийския гранд ЛАСК Линц.

ЦСКА - Гурник Забже 3:2
1:0 Браян Морено (1)
2:0 Иван Турицов (25, дузпа)
2:1 Влодарчик (29)
2:2 Влодарчик (80)
3:2 Мено Кох (90+4)

Състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 13. Галин Минков, 2. Юрген Матей – К, 21. Амос Юга, 19. Иван Турицов, 8. Станислав Шопов, 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 26. Марселино Кареасо, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено.