ЦСКА продължи похода към Европа – 3:1 над Славия (видео)

Страхотен Гранден при 16-ата поредна победа на „червените” срещу този съперник

Вицешампионът ЦСКА направи нова много важна крачка в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като се разправи без особени проблеми с тима на Славия с 3:1. Срещата се игра на стадион „Славия” в столичния квартал Овча Купел и бе първа от програмата на 27-ия кръг на родната „А” група. Страхотен мач за „армейците” направи френската перла Елиот Гранден, който се отчете с гол и асистенция за крайния успех.

Двубоят започна равностойно, но след първите десетина минути „червените” овладяха инициативата и започнаха да притискат своя съперник. В 10-ата минута ЦСКА можеше да излезе напред в резултата, след като Гранден центрира добре отдясно, Руи Мигел засече с глава, но кълбото не намери очертанията на вратата на домакините. 120 секунди по-късно Румен Трифонов навлезе ефектно в наказателното поле отляво, шутира опасно с левия крак, но и неговият изстрел мина покрай вратата.

След това положение действията се пренесоха в центъра на терена и опасностите пред двамата вратари намаляха драстично. Така дойде 26-ата минута, когато ЦСКА получи правото да изпълни много спорна дузпа за нарушение на Томаш срещу Гранден. Зад топката застана самият французин, който прати М’боли в обратния ъгъл за 1:0.

След гола „армейците” продължиха да натискат и в 30-ата минута Гранден навърза отбраната на Славия отляво, центрира в наказателното поле, където Румен Трифонов засече с левия крак, но кълбото се отби в тялото на Дреновички. Малко по-късно „белите” записаха първия си точен удар по посока на вратата на ЦСКА, след като Дюлгеров шутира от воле от около 30 метра, но шутът му не затрудни Караджов.

Към края на полувремето двата отбора отново се захапаха в центъра на терена, но до края все пак имаше по една възможност за ЦСКА и Славия. В 37-ата минута Гранден напредна през центъра и стреля с десния крак по земя от около 25 метра, но шутът му не затрудни френския страж на „белите”. В следващата атака пък Жуниньо открадна кълбото на левия фланг, навлезе в наказателното поле и центрира опасно по земя, но там нямаше негов съотборник, който да засече.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за ЦСКА.

Втората част започна с натиск на Славия и в 48-ата минута резервата Вълев овладя в наказателното поле между двама бранители, стреля с левия крак, но кълбото премина над вратата на Караджов. Така дойде 53-ата минута, когато Спас Делев овладя на дъгата на наказателното поле, стреля с десния крак, кълбото рикошира в крака на Ренет и влезе в мрежата на безпомощния М'боли - 2:0.

По-добрата игра на „червените” продължи и след това попадение и в 66-ата минута те направиха преднината си класическа, след като Гранден навърза отдясно отбраната на Славия, подаде по земя в наказателното поле, където притича капитанът Тодор Янчев и покачи на 3:0.

Три минути след този гол домакините успяха да намалят пасива си на 1:3, след като Попара центрира от фаул от около 30 метра, Тодор Колев се извиси над всички и с глава прониза Караджов. Няколко минути след това попадение „белите” можеха да вкарат нов гол чрез Галин Иванов, който бе изведен в наказателното поле, но шутът му с десния крак премина високо над вратата на „армейците”.

До края на двубоя на терена имаше повече битка, отколкото футбол, но все пак ЦСКА имаше още една възможност да отбележи гол, но изстрел на Спас Делев от фаул премина високо над напречната греда на М’боли. Така „армейците” победиха тима на Славия с 3:1 и записаха 16-и пореден успех срещу „белите”.