ЦСКА с информация за козирката на новата "Българска армия"

ЦСКА с информация за козирката на новата "Българска армия"

Вижте какво споделиха "червените"

Ръководството на ЦСКА излезе с нова информация в рубриката на клуба "Знаете ли, че...?", която "червените" поддържат в социалните мрежи. Този път вниманието е насочено към козирката на новия стадион, като от клуба обясняват, че се извършват множество компютърни симулации и изчисления.

"Знаете ли, че за да се уверим, че въздействието на силен вятър няма да има негативно влияние върху козирката на новия стадион, правим множество компютърни симулации и изчисления, благодарение на най-актуалните и точни методи?

Въздействието на вятъра е основното натоварване за едрогабаритен елемент като козирката на стадиона. Натоварването на такъв тип елементи също се различава в сравнение с по-малогабаритни такива и поради тази причина е подходящо използването на по-задълбочен анализ при определянето на характеристичните му стойности.

За да определим ветровите налягания по отделните повърхнини, използвахме числови симулации по метода, наречен CFD, който се счита за един от най-актуалните и рационални методи. Чрез него получаваме обвивна диаграма с най-големите стойности на натоварване, отчитайки различни посоки на ветрова атака. Извършената компютърна симулация върху геометрията на бъдещия ни стадион е чрез числена динамика на флуидите.

Всеки стадион е уникален сам по себе си, а козирката е от тип „отворен навес“, при който се явяват както положителни, така и отрицателни ветрови налягания. Ветровото налягане е неравномерно по целия покрив. При анализиране на резултатите е видно, че когато вятърът духа от страната на футболния терен, козирката се повдига. Това повдигане би било по-осезаемо, ако нямаше отвор във фасадата, което в случая помага. Обратно - при вятър от външната страна на стадиона цялата козирка се натиска надолу, а само в зоните между отделните сектори се повдига, което пък налягане от своя страна е по-голямо в сравнение със затворена фасада.

*Видеото е с илюстративна цел и показва като пример натоварването в случаите, в които вятърът идва от сектор "А", написаха от "Армията".

ЦСКА с информация за абонаментните карти

ЦСКА информира привържениците на тима, че от утре, 19 август, ще започне продажбата на абонаментни карти за настоящия сезон в клубния фен магазин.

Лудогорец се прибира в малките часове след мача в Скопие

Лудогорец заминава за Северна Македония в сряда (20 август). Шампионът ще пътува с чартърен полет от Варна до Скопие, който е насрочен за 11:00 часа.

Ясна е програмата на Левски до първия мач срещу АЗ Алкмаар

Левски обяви програмата си до четвъртък, когато посреща АЗ Алкмаар в първи двубой от плейофите в Лигата на конференциите.

България без Филип Кръстев срещу Испания и Грузия?

За последно Кръстев игра за нидерландския Цволе, но агенцията, която държи правата му, Сити груп, иска да му намери по-класен отбор в Западна Европа.

Напрежение в ЦСКА! Агенти скочиха на клуба

Става дума за левия бек Мита Пинто и нападателя Исека.

Майкъла: Душан Керкез бърка състава и смените

Бившият футболист на ЦСКА - Георги Илиев-Майкъла заяви пред БНТ, че големият проблем на отбора се крие във факта, че играчите не приемат треньора Душан Керкез.

Талис отказва да преподпише с ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 е поставил цена от 500 хиляди евро на бразилския си атакуващ халф Талис за всеки български клуб, който го иска в редиците си, съобщава "Спортал".

Днес ще стане ясно какво е състоянието на Живко Атанасов

34-годишният бранител бе заменен принудително на почивката на "Коритото" заради контузия и на негово място се появи Росен Стефанов.

Работна виза бави нов в Левски

Левски няма да успее да картотекира последното попълнение Никола Серафимов за сблъсъците с АЗ Алкмаар в Лигата на конференциите, пише "Тема Спорт".