ЦСКА сгази Славия и си тръгна с високо вдигната глава от столичното дерби (видео)

ЦСКА сгази Славия и си тръгна с високо вдигната глава от столичното дерби (видео)

"Червените" спечелиха с минималното 1:0 срещата на "Васил Левски"

Отборът на ЦСКА надви Славия с минималното 1:0 в столичното дерби от 22-ия кръг на родната „А” група. „Червените” отбелязаха още в самото начало на срещата и запазиха преднината си до последния съдийски сигнал, а също така бяха и по-добрият тим на терена и заслужено си тръгнаха с високо вдигнати глави.

Първата по-интересна ситуация в мача се превърна в гол. Грегъри Нелсън премина като на шега покрай трима футболисти на „белите” и с бомбен изстрел от границата на наказателното поле прати топката неспасяемо зад Стефано Кунчев. Минутата бе трета, а ЦСКА вече водеше с 1:0.

Добрата игра на „червените” продължи и в 8-ата минута центриране на Спас Делев отляво се отби в дясната греда на вратата на гостите.

В 17-ата минута пък дойде и първата по-сериозна възможност за Славия. Николай Божов центрира от фаул, а топката попадна в Жуниор, който бе оставен непокрит. Ударът на футболиста обаче премина високо над вратата на ЦСКА.

Последваха нови силни минути за „червените”. Малко след като бе изтекъл половин час игра на „Васил Левски”, Маркиньос стреля от далечно разстояние, но Кунчев се справи и улови. В 43-ата минута пък дойде последната интересна ситуация за първата част. Даниел Пеев стреля от пряк свободен удар от около 30-ина метра, но топката попадна право в ръцете на Караджов.

След подновяването на играта Славия започна добре и в 48-ата минута Радослав Димитров се откъсна зад отбраната на ЦСКА и стреля по земята, но Караджов се намеси хубаво и изчисти в ъглов удар.

Постепенно се откриха нови хубави положения за отбелязване на гол. Маркиньос пропусна да удвои преднината на тима си в 54-ата минута, като не намери рамките на вратата, а малко след като изтече час игра, единствено добрата намеса на Кунчев попречи на Александър Тонев да вкара втори гол във вратата на „белите”. В следващите минути бяха извършени няколко смени и в двата отбора.

До края на двубоя ЦСКА продължи да се представя по-силно от своя съперник. В 81-ата минута Мишел Платини пропиля отлична възможност за „червените”. Ударът на нападателя с десния крак се отби в дясната греда на Кунчев и по този начин минималната преднина на играчите на Милен Радуканов се запази. До последния съдийски сигнал нов гол в срещата не падна и така ЦСКА грабна победата.

След успеха „червените” заемат третата позиция с 42 точки. Славия пък е осма с 31.

 

Фотогалерия със снимки от мача можете да видите ТУК!

 

Класиране
  Отбор Точки Мачове Победи Равни Загуби Голова разлика
1.  Литекс 56  22  17  39 - 9 30 
2.  Левски 45  21  14  41 - 18 23 
3.  ЦСКА 42  22  12  33 - 17 16 
4.  Локомотив (Сф) 37  21  12  36 - 24 12 
5.  Черно Море 36  21  11  27 - 23
6.  Берое 36  22  10  24 - 24
7.  Локомотив (Пд) 35  21  36 - 18 18 
8.  Славия 31  22  32 - 27
9.  Черноморец 30  22  14 - 19 -5 
10.  Миньор (Пк) 25  22  11  25 - 36 -11 
11.  Монтана 23  22  11  23 - 32 -9 
12.  Академик (София) 20  22  12  13 - 30 -17 
13.  Пирин (Бл) 18  22  12  16 - 28 -12 
14.  Сливен 17  22  13  17 - 30 -13 
15.  Калиакра 17  22  13  13 - 31 -18 
16.  Видима Раковски 15  22  15  17 - 40 -23 


 

Аржентина се прости със световен шампион от 1978г

Бившият национал на Аржентина Луис Галван е починал на 77-годишна възраст в понеделник

Бютучи отново тренира с ЦСКА преди Ботев Пловдив

ЦСКА продължава тренировките преди завършека на сезона в родното първенство и за Купата на България

НА ЖИВО: Крумовград - Локо Пд 0:1

Гледайте и следете тук

ЦСКА пусна билетите за домакинството на Ботев Пд

Срещата е в петък

Ахмедов с едно полувреме при загуба на Шимизу

Беше заменен на почивката

Барселона е пред финализиране на новия договор на Ямал

Контрактът ще е за пет години

Левски вдигна двама за Черно море

Алекс Колев и Матей Маркович подновиха тренировки

Ясни са съперниците на Лудогорец в първия кръг в Шампионска лига

Шампионите ща са поставени

Арда с позиция за забраната за трансфери

Става дума за техническа грешка