ЦСКА започва преговори за нападател

ЦСКА започва преговори за нападател

„Червените“ ще опитат значително да понижат цената на бразилеца

ЦСКА ще влезе в преговори с изпадналия от бразилската Серия Б отбор на Бруске за офанзивния футболист Мауирисо Гарсес, съобщи „Тема Спорт“.

Както е известно, той се подвизава на „Българска армия“ като преотстъпен до юни 2023-а, а по договор за да придобият 80% от правата му червените трябва да заплатят 600 000 долара сега или 650 000 долара след края на сезона.

Именно на това се надяват в южноамериканския клуб, който се намира в сложна финансова ситуация и се налага сериозно да редуцира бюджета си.

„Истината е, че сделката може да се случи през януари. От ЦСКА все още не са се свързали с нас, но ние очакваме трансферът да се осъществи. За клуба е много важно да продаде Гарсес“, заяви наскоро изпълнителният директор на Бруске Андре Резини.

На „Армията“ също имат интерес към задържането на бразилеца, но не съществува абсолютно никаква възможност те да платят над 1 милион лева, за да го привлекат за постоянно. Червените ще се свържат с южноамериканските си колеги в опит да понижат значително исканата трансферна сума или пък да договорят удължаване на наема на 25-годишния футболист.

Гарсес е един от тримата голмайстори на армейците за есенния полусезон, като се разписа 8 пъти в 23 двубоя във всички турнири. Отбеляза 6 гола в първенството, както и един при победата с 2:0 над Сейнт Патрикс в Лигата на конференциите. Отчете се и с 3 асистенции.

Той е един от най-опасните футболисти на тима в противниковото наказателно поле и има основна роля за многото попадения на ЦСКА от статичния положения през есента. Техническите му умения с топка в крака обаче са доста спорни и именно това е причината Гарсес да не е основна фигура в състава на Саша Илич.

Локомотив (Пловдив) с обръщение след прекратеното дерби

"Клубът ще извърши обстоен анализ на всичко, което стана днес"

Треньорът на Септември: Равностоен мач

„Знаехме, че ще бъде тежък двубой и тактическо надлъгване“, каза Младен Стоев

Достанич: Славия си заслужи трите точки срещу Септември

„Свалям шапка на футболистите“, заяви треньорът на „белите“

Славия измъкна победата в здрав мач със Септември (Сф) (ВИДЕО)

Илиян Стефанов с дебютен гол за “белите”

Илиан Илиев определи групата на Черно море за Лудогорец

Вижте разширения състав на „моряците“ за неделния сблъсък на „Тича“

Ботев (Пловдив) с официална позиция след прекратеното дерби с Локомотив

"Настояваме Българският футболен съюз да приложи в пълен обем разпоредбите на Наредбата и Дисциплинарния правилник", пишат от „Колежа“

Крушарски: Откога говоря, че тези фенове трябва да ги изгонят

„Локомотив го отнесе заради един симулант“, заяви босът на Локомотив (Пловдив)

Вижте какви санкции се очакват след прекратеното Дерби на Пловдив

Самият делегат на дербито на Пловдив разкри, че очаква решение

Тома Цилев: Странно ми беше, че Ботев празнуваше така

Изпълнителният директор на Локо (Пд) коментира случилото се в градското дерби