Тунчев: Бе нормално да има нервност, важното обаче е победата

Треньорът на Арда бе доволен от успеха над Берое

Наставникът на Арда (Кърджали) Александър Тунчев похвали футболистите си за представянето и победата им с 1:0 над Берое, но разкри и за слабости в клуба. Треньорът допълни, че в паузата за националните отбори тимът му няма да играе контрола, а ще презареди батериите като за последно.

“След серия от мачове, в които не отбелязахме гол, е нормално да има нервност. Започнахме нервно мача. През второто полувреме създадохме ситуации и отбелязахме гол. Имахме други ситуации, които трябваше да ги развием по-добре и да си решим мача.

Футболистите малко се успокоиха след почивката, започнаха да играят по-бързо с топката. Момчетата придобиха увереност и повярваха, че сме по-добрият отбор.

Една изритана топка и ако играчът на Берое бе уцелил топката с глава, можеше да се окаже фатално”, каза Тунчев относно това, че Арда създава положения, но често ги изпуска.

“За мен е важно всеки един от футболистите да е горе-долу в добра спортна форма. Разговаряхме няколко пъти с треньора на вратарите - не е заради грешката на Анатолий Господинов. Решихме да дадем шанс на Дичевски, за да е в някаква форма”, разкри Тунчев относно вратарската рокада.

“Трябва и когато гостуваме навън, да се опитваме да показваме тази игра. Ще се опитаме да презаредим батериите като за последно. Няма да играем контрола”, разясни Тунчев плановете на “сините” по време на паузата за мачовете на националните отбори.