Това каза Александър Тунчев, след като воденият от него отбор на Арда (Кърджали) победи с късен гол ЦСКА с минималното 1:0.
„Преди почивката играхме само в защита и внимавахме да не допуснем гол, без да задържаме топката. Затова казах на момчетата, че трябва да променим нещо, ако искаме да спечелим.
Имаше и напрежение, след лошите резултати, дори поработихме с психолога на клуба и затова се радвам, че момчетата успяха да се вдигнат“, посочи Тунчев.
„Най-доброто решение за излизане от тази ситуация е позитивни резултати. Качествата ги имаме. Просто трябва да се успокоим, да изчистим главите и да се настроим от Европа към нашето първенство“, допълни Тунчев, а после бе попитан как се е почувствал от факта, че фенове на столичани го аплодираха, докато искаха оставката на своя треньор Душан Керкез.
„Вижте ,аз станах шампион с ЦСКА и това винаги е бил моят отбор, затова винаги е приятно, когато феновете аплодират това, което правиш.“
По повод домакинствата на Арда в Стара Загора заради ремонта на терена в Кърджали, Тунчев заяви:
„Определено е по-различно да не играем в Кърджали, защото там самочувствието ни е по-различно. На нашия терен обаче в момента няма да се получи нищо, надявам се да се завърнем след мача с Черно море, но не мога да съм сигурен.“
„Привлякохме Ивелин Попов, защото имахме нужда от лидер и затова го вкарахме в отбора, макар да не беше готов за игра, той вдъхна увереност на нашите футболисти“, каза Тунчев за трансфера на Попето.