Старши треньорът на Арда – Александър Тунчев, бе много щастлив след победата с 2:0 над Кауно Жалгирис, с която кърджалийският тим се класира за плейофите в Лигата на конференциите с общ резултат 3:0.
„Нещо страхотно, нещо невероятно, продължаваме да мечтаем. В плейофите сме, казах на момчетата, че това, което направихме до момента, е невероятно за град Кърджали“, започна Тунчев минути след края на мача в Кърджали.
Той е категоричен, че отборът му има накъде да се подобрява: „Винаги има, винаги трябва да търсим повече. Не беше никак лесно. Не съм се изправял срещу отбор, който играе толкова провокативно. Говореха, ритаха при всяка ситуация. Поздравявам момчетата, че успяха да запазят хладнокръвие“.
Тунчев призна, че няма предпочитания за това срещу кой измежду Макаби Хайфа и Ракув Ченстохова ще срещне Арда в спор за място в основната фаза в Лигата на конференциите: „Нямаме предпочитания. Това за нас е като сбъдната мечта. Който и да дойде, ще се постарая да изиграем два добри мача“.
„В момента не мога да ви дам конкретен отговор, ще го изговорим и ще вземем решение утре“, каза той за това, дали Арда ще отложи мача си с ЦСКА.
„И на Велковски, и на Ковачев бяха страхотни голове, слагам ги под един знаменател“, завърши Тунчев.