УЕФА: Ако ЦСКА не се издължи до 30 септември, губи лиценза си за 3 години

УЕФА: Ако ЦСКА не се издължи до 30 септември, губи лиценза си за 3 години

БФС разпространи решение на Контролния панел на европейската централа

Днес, 26.09.2012 година, в централата на Български футболен съюз се получи писмо от Контролния панел на УЕФА, в което на българския футболен клуб ПФК ЦСКА АД се дава краен срок до 30.09.2012 година да изчисти своите задължения. Това съобщиха от "Иван Асен II" 26.

След тази дата ПФК ЦСКА АД няма да има възможност да защити своя лиценз за европейските клубни турнири за следващите три години, се казва още в съобщението.

Както е известно инспекторите от Контролния панел на УЕФА Пабло Родригес и Анжела Газарян извършиха детайлен одит на финансовото състояние на ПФК ЦСКА АД, който бе проведен в София в рамките на 13 и 14 септември.

На 21 септември се проведе заседание на UEFA Club Financial Control Body, където бяха разгледани заключенията на инспекторите по всеки отделен случай на обявените вече публично 23 клуба с нарушения в изискванията за финансов феърплей, сред които е и ПФК ЦСКА АД. 
 
Тогава, когато излезе съобщението, УЕФА обяви, че спира временно парите, които онези клубове трябваше да вземат от наградния фонд от Шампионска лига и Лига Европа.

Интересното е, че при предишните комюникета, идващи все от БФС, пишеше, че 30 септември е крайният срок за представяне на план за погасяване на текущите задължения, а не за изчистването им. (Виж ТУК и ТУК)

От ЦСКА пък нееднократно изразиха увереност, че няма да имат проблеми с европейския си лиценз. 
 


"По повод появилите се спекулации, свързани с желанието на ПФК ЦСКА АД да получава лицензия директно от УЕФА, БФС би искал да напомни, че именно УЕФА постави ПФК ЦСКА АД под мониторинг и крайното решение за лиценза на българския клуб ще бъде взето в Нион", завършва комюникето от родната централа. 

 

Вальо Илиев: Това е ЦСКА и много се радвам, че го видях

Новият спортен директор на ЦСКА каза защо по време на мачовете стои до скамейката

Вангел Вангелов: Отстранихме наистина силен отбор като Карабах

„След края на мача влязох в съблекалнята, поздравих момчетата за сърцатата игра“

Стоичков с коментар за напрежението около организацията на Мондиала

Легендата на българския футбол Христо Стоичков коментира класирането на ЦСКА за следващия кръг на Лига Европа след драматичния успех над Карабах след изпълнение на дузпи.

Христо Янев: Насреща беше тим, който миналия сезон победи Бенфика и Челси (ВИДЕО)

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев изрази задоволството си от представянето на своя отбор след драматичния успех над Карабах след изпълнение на дузпи във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Тедор Иванов: Най-голямата ни цел е да достигнем до груповата фаза (ВИДЕО)

След драматичен двубой, решен след изпълнение на дузпи, ЦСКА отстрани Карабах и си осигури място в следващия кръг на Лига Европа.

ЛЕГЕНДАТА Е ЖИВА! ЦСКА напред в Европа! (ВИДЕО)

"Червените" отстраниха Карабах с дузпи